Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > JBL Professional JBL SRX900 Series Yüksek Performanslı Profesyonel Ses Sistemleri
JBL Professional JBL SRX900 Series Yüksek Performanslı Profesyonel Ses Sistemleri
20.06.2022 13:52

Ses, görüntü, aydınlatma ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri isimlerden olan HARMAN Professional Solutions, JBL SRX900 Series hoparlör gruplarını (line array) sunuyor. Çift 6,5 inç ve çift 10 inç güçlendirilmiş hoparlör grubu bileşenleri ile 18 inç ve 18 inç çift güçlü bas hoparlörleri içeren ürün ailesi, performans ve taşınabilirliğin en üst düzeyde birleşimini arayan kiralama şirketleri, sabit kurulumlar ve müzisyenler için ideal.

SRX900 Series hoparlörlerin olağanüstü performansı, zaman içinde test edilip onaylanmış JBL teknolojilerine dayanıyor: Özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş, yüksek güçlü transdüserler, aslına tam olarak uygunluk ve sınıfında lider ses çıkışı sağlıyor. Hassas dalga kılavuzları, bu kategoride benzersiz olan anlaşılırlık ve tanıma için kusursuz patern kontrolü sağlıyor. Kullanıcı tarafından yapılandırılabilen DSP ile tasarım ve yönetim yazılım araçları, bir bilgisayardan veya mobil cihazdan uygulamalı kontrol sağlayarak tasarım, kurulum ve denetimi çok kolay hale getiriyor. SRX900’ün kabin mimarisi, kolay kullanım, hızlı donatım, minimum yer değiştirme ve rahat taşıma için ayrıntılı düşünülerek tasarlanmış.

HARMAN Professional Solution Performans Ses Ürünleri Direktörü George Georgallis şöyle konuştu: “SRX900 Series ile JBL’in profesyonel hoparlör grubu teknolojilerini, müşterilerin ihtiyaçları ile büyüyebilen, çok yönlü, bütçe dostu sistemler haline getirdik. Sistemler ölçeklendirilebilir olduğundan, küçük bir yatırımla başlamak ve bir sistemi zaman içinde genişletmek kolay. Ayrıca, SRX900 modellerinin sesleri, diğer JBL turne sistemleriyle sorunsuz çalışacak şekilde düzenlendi.

SBX900 Series hoparlörler, JBL’in hem yüksek hem de düşük frekanslı transdüserlerini tek bir horn’a monte edilen ve kabin boyutunu en aza indirirken yatay ses dağılımını iyileştiren patentli Radiation Boundary Integrator (RBI) gibi akustik yenilikleri sunuyor. Tescilli bir dalga kılavuzu, kesintisiz önden arkaya ses kapsama için kabinden kabine mükemmel bir ses birleştirme/toplama sağlar ve büyük bir horn, düşük frekans kontrolünü genişletir ve grubun arkasındaki istenmeyen enerjiyi azaltır.

SRX900’ün yeni nesil 2432H-3 sıkıştırma sürücüsü, net geçişler, üstün dinamik aralık ve 10 KHz’in üzerinde genişletilmiş hassasiyet için neodimyum mıknatıs yapısı, 3 inç titanyum diyafram ve 1,5 inç çıkışa sahip. Bas hoparlörleri (woofer), geleneksel tek bobinli tasarımlardan daha iyi ısı dağıtımı, daha düşük güç sıkıştırma ve daha geniş dinamik aralık sağlayan JBL’in Differential Drive çift ses bobinli, çift boşluk tasarımına dayanıyor. Bunların tümü, inanılmaz derecede hafif bir sürücü yapısında genişletilmiş frekans tepkisi, yüksek güç kapasitesi ve düşük bozulma sağlar.

SRX900 modelleri, 24 bantlı parametrik EQ, 2.000 ms gecikme ve kazanç kontrolü dahil olmak üzere, kullanıcıların sistemlerini optimize etmek ve ayarlamak için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlayan, yerleşik DSP (dijital sinyal işleme) devresine sahip. JBL’in tescilli Array Size Compensation (ASC) filtresi, farklı hoparlör grubu boyutları için düzeltme yaparken, FIR tabanlı Throw Distance Compensation (TDC) filtresi, daha düzgün ses dağılımı için hava kaynaklı ses kaybını telafi eder. Arka paneldeki bir LCD ekran, temel kontrol özelliklerine erişim sağlar.

Bir yazılım araçları paketi sistem tasarımını ve yönetimini basitleştirir: Akustik performansı tahmin etmek için Windows tabanlı LAC-3 simülasyon yazılımı, ve LAC-3’ten mobil cihazlara donatım ve mekanik bilgileri paylaşmak için Array Link iOS/Android yardımcı uygulaması kullanılabilir. SRX900 Series’in özel CloudworX Performance Wi-Fi özellikli sistem yönetimi yazılımı, yapılandırma ve kontrol işlevlerini tek bir uygulamada bütünleştirir.

SRX900 Series, HARMAN’ın kararlılıkta ilerleme sağlayan, ağ trafiği yükünü azaltan ve karmaşık IP adreslerine olan ihtiyacı ortadan kaldıran yeni HControl Ethernet protokolünü destekler. Kullanıcılar, kolay tanıma için her cihaza sayısal bir değer belirleyebilirler. İki anahtarlamalı ağ bağlantı noktası, seri bağlantı (daisy-chaining) için basitleştirilmiş ağ iletişimi sunar. SRX900 ürünleri, sistemin ağ üzerinden izlenmesini ve yapılandırılmasını kolaylaştırmak için çift Ethernet bağlantı noktasıyla donatılmış. SRX ürünleri standart Ethernet protokollerini kullandığı için, müşteriler Ethernet anahtarları ve Wi-Fi erişim noktaları gibi ucuz ağ ürünlerinden yararlanabilirler.


Ürün JBL SRX900 Series Yüksek Performanslı Profesyonel Ses Sistemleri
Marka JBL Professional
Firma Ertekin
Telefon 0212 312 24 24
Web www.ertekin.com.tr