Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Motor Sporları Yarışmalarında GB Labs Bellek Çözümleri
Motor Sporları Yarışmalarında GB Labs Bellek Çözümleri
24.12.2021 11:42

GB Labs bugün spor prodüksiyon uzmanı Aurora Media Worldwide’ın GB Labs depolama çözümü ile üç önemli motor sporları etkinliği için canlı prodüksiyon iş akışları oluşturduğunu duyurdu. Aurora, 2021 Goodwood Festival of Speed için GB Labs FastNAS platformunu devreye aldı ve sistemi Nisan 2021’de başlayan ilk Extreme E sezonu için halen kullanıyor. Ek olarak, GB Labs SPACE akıllı depolama, 2020/2021 sezonu Formula E için prodüksiyon iş akışının merkezinde yer aldı. Bu projeler, Aurora, ccktech ve GB Labs arasındaki köklü ortaklığın devamı niteliğinde.

Aurora, daha fazla kapasite ve disk kapasitesi elde etmek için daha sonra genişletilen ve ardından 2019’da güçlü HYPERSPACE akıllı depolama sistemine yükseltilen ek bir SPACE sistemi ile birlikte bir Midi SPACE 3RU’ya yatırım yapan bir firma olarak, 2015/2016’dan beri GB Labs depolamayı kullanıyor. Canlı bir yarış etkinliği sırasında, Aurora, biri diğeri için tamamen yedek olarak hareket eden, özel “POD” tabanlı OB tesisinde pist kenarına birbiriyle aynı iki SPACE birimi yerleştirir. Extreme E’nin uzaktan üretim iş akışlarını desteklemek için Ocak 2020’de iş akışına bir GB Labs FastNAS veri depolama platformu eklendi.

Aurora, sağlam ve güvenilir performansı nedeniyle, etkinliğin gerektirdiği günlük canlı saatlerin tam ölçeğini desteklemeye yardımcı olma düşüncesiyle 2021 Goodwood Festival of Speed ve Revival için ikinci bir özel amaçlı FastNAS’a yatırım yaptı. Muazzam performans ve kapasiteden yararlanmanın son derece uygun maliyetli bir yolunu sunan FastNAS, 2021 Extreme E ve Formula E sezonlarının canlı prodüksiyonlarında da merkezi bir rol oynuyor. ccktech, son dört yılda Aurora projelerini bir araya getirmenin ayrılmaz bir parçası oldu.

Aurora Media Worldwide Teknik Direktörü Lee Flay, “GB Labs ve ccktech ile uzun süreli ilişkilerimiz sayesinde, performans ve sağlamlıktan güvenilirliğe kadar tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabileceklerinden eminiz” dedi. “GB Labs, bize sahadaki tüm post prodüksiyon, medya yönetimi ve canlı yayın iş akışlarımızı çok kompakt bir alanda destekleme yeteneği veriyor. Her şey tek bir uçuş çantasına sığıyor, bu da daha az nakliye ekipmanı ve daha düşük karbon ayak izi anlamına geliyor, bu da endüstrimizin artan çevre bilinci ve Extreme E gibi etkinliklerle olumlu bir şekilde bağlantılı.

SPACE, en yüksek çözünürlükleri destekleyerek ve 1Gb, 10Gb, 25Gb, 40Gb ve 100Gb bağlantılarda hızlı verimli veri aktarımları sağlayarak, küçük yapısına çok şey sığdırıyor.  Çözüm, kolay kurulum, bakım ve yükseltmeler sunarken, IP bağlantısı uzaktan arama desteği sağlıyor.

GB Labs ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.