Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > JVC Strongman Yarışmalarına Hazırlanıyor
JVC Strongman Yarışmalarına Hazırlanıyor
25.12.2021 11:49

Covid nedeniyle değişen medya dünyasında ABD’nin Austin kentindeki canlı internet yayın şirketi ADL Productions, etkinlikleri sınırlı bir ekiple yayınlamalarına izin verecek, güvenilir ve yayın kalitesinde donanım arayışına girdi. Sahibi Don Souza ve eşi/iş ortağı Nancy, Strongman yarışmalarını ana akım haline getirmekle görevlendirildi ve proje için izleme başına ödeme (pay-per-view) kalitesinde içerik sağlamaları gerektiğini biliyorlardı. İkili aradıkları çözümü JVCKENWOOD USA Corporation’ın bir bölümü olan JVC Professional Video’dan KY-PZ100 PTZ GY-HC900 CONNECTED CAM kameralarda buldu.

Souza, JVC’nin PTZ kameralarıyla ilk kez birkaç yıl önce Denver’daki bir fuarda tanıştı: “Sektörden bir meslektaşımız ve arkadaşımız JVC standını kontrol etmemizi önerdi, biz de öyle yaptık. JVC ekibi PTZ kamerasını sergiliyordu ve ben ondan çok etkilendim. Kameranın boyutuna ve kalitesine inanamadım. JVC temsilcisi iki kamera arasında hiç sorunsuz ve kesintisiz olarak gidip geliyordu; tek kelimeyle harikaydılar.

Souza, Strongman etkinliklerindeki çalışması için kısa süre önce sekiz adet KY-PZ100 PTZ kamera ve RM-LP100U uzaktan kumanda satın aldı. Ayrıca etkinlikler sırasında röportajlar, yorumlar ve saha raporları için bir GY-HC900 CONNECTED CAM kaydedicili yayın kamerası da kullanıyor. Bu JVC ürünleriyle donanmış olan Don ve Nancy, Strongman sahnesinin yıldızları haline geldiler.

Souza açıklama yaptı: “Yarışmalar cumartesi günleri yapılır, bu nedenle kuruluma genellikle cuma günleri başlarız. Canlı yayına başlamadan yaklaşık 45 dakika önce, sinyalimizin herhangi bir entegrasyon sorunu olmadan güçlü bir şekilde geldiğini gördüklerinden emin olmak için sunucu merkezimiz Brightcove ile bağlantı kuruyoruz. Sinyallerimizin hiçbiri için WiFi’ye güvenmiyoruz, bu nedenle güçlü bir geniş bant sinyaline sahip olmamızı garantiliyoruz.

JVC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.