Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Dejero EnGo 265 Mobil Verici
Dejero EnGo 265 Mobil Verici
20.01.2022 11:56

Dejero, herhangi bir yerden hızlı bir şekilde canlı yayına geçmek için esnek bağlantıya ihtiyaç duyan haber ekipleri ve canlı etkinlik yayıncıları için yeni EnGo 265 mobil vericisini piyasaya sürüyor. Güvenilir, kullanımı basit ve sahada kullanım için sağlam bir yapıya sahip olan EnGo 265, endüstride tanınan EnGo 260’ın yerini alacak ve yayın ve medya pazarını hedefleyen yeni özellikler sunacak. Yeni model, güvenliği artırır ve birleşik (bonded) hücresel bağlantılar üzerinden yalnızca 0,5 saniyede EnGo 260’tan bile daha düşük gecikme süresi sağlar. Ayrıca kablosuz geniş bant internet bağlantısı için yeni bir “GateWay mode” ve kablolu uzaktan kumandalı, modifiye edilmiş bir sırt çantası içerir.

EnGo 265, kendinden önceki modeli gibi, Dejero’nun ödüllü Smart Blending Technology (Akıllı Birleştirme Teknolojisi) işlevini kullanarak yayın kalitesinde canlı görüntü iletmek için birden fazla ağ bağlantısını birleştirirken, her bir bağlantının dalgalanan bant genişliğini, paket kaybını ve gecikme farklılıklarını ayrı ayrı gerçek zamanlı olarak akıllıca yönetir.

Mobil verici ayrıca, yetersiz kapsama alanı ve kalabalık alanlarda ve hareket halindeyken ultra güvenilir hücresel sinyal alımını garantilemek için yüksek verimli antenlere ve birinci sınıf RF tasarımına sahip.

Güvenliğe yönelik artan pazar talebini karşılamak için Dejero, video akışlarını daha fazla koruma amaçlı adımlar attı. AES256 şifrelemesine ek olarak, EnGo 265, donanımın kimliğini doğrulamak için güvenliği güçlendirilmiş bir Linux OS işletim sistemi ve bir şifreleme işlemcisi de içerir.

Yeni “GateWay mode”, mobil ekiplerin büyük dosyaları güvenilir, güvenli ve hızlı bir şekilde aktarmasına, MAM ve haber odası sistemlerine erişmesine ve sosyal medyada içerik yayınlamasına olanak sağlamak için sahada kablosuz geniş bant internet bağlantısı sağlar. GateWay modu ayrıca saha araştırması için kaynaklara genel internet erişimi, bulut tabanlı hizmetlere erişim sağlar ve aygıtlar için yüksek bant genişliğine sahip bir erişim noktası olarak da hizmet verir.

Dejero Ürün Yönetimi Direktörü Yvonne Monterroso aktardı: “Haber toplayıcılar sahadan öyküler anlatmak için sırt çantalı vericilere güveniyorlar - canlı yayın yaparken ikinci bir şans yok, bu nedenle iletim güvenilirliği çok önemli. Dejero’nun mirası ve güvenilirliğe olan bağlılığı üzerine inşa edilen EnGo 265, yalnızca güvenilir canlı yayınlar sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda mobil haber ve canlı prodüksiyon ekiplerinin sahada daha verimli çalışmalarına yardımcı olmak için internete güvenilir kablosuz geniş bant bağlantı sunuyor.”

Kablosuz bağlantı gerektiren bir senaryoda çalışırken sabit kablolu bir hat bağlantısının güvenilirliğini ve verimini sağlayan GateWay modu, canlı iletim ve internet ağ geçidi özelliklerini tek bir cihazda birleştirir. Güvenilirliği en üst düzeye çıkarmak ve bant genişliğini artırmak için mevcut ağları bir araya getirerek saha ekiplerinin hareket halindeyken daha fazlasını yapmalarını sağlayarak, üretkenliklerini artırır. Çoğu haber toplama ve uzaktan prodüksiyon senaryosunda bu, gerektiğinde uydu bağlantısına da girme seçeneği ile birden fazla taşıyıcıdan hücresel bağlantıların bir araya getirilmesini kapsar.

Zorlu ortamlarda güvenilirliği daha da artıran önemli bir algoritma geliştirmesi, birleşik hücresel bağlantılar üzerinde uçtan uca gecikme süresini 0,5 saniyeye kadar düşürür. Bu, zengin bir izleyici deneyimi için geri yönlü konuşmalar (talkback) sırasında bir stüdyo sunucusu ve saha muhabiri arasında daha doğal bir tartışmaya izin verir. Diğer çözümler, bir saniyeden kısa gecikme süresi elde etmek için kablolu bir bağlantı gerektirir.

Bütünleşik küresel modemleri, kullanıcı tarafından erişilebilen SIM kartları ve uçak kabinine sokmaya uygun dahili pili ile EnGo 265, yurt içi ve yurt dışı seyahatler için ideal. Dejero Vehicle Antenna Dock ile kullanıldığında EnGo 265, araçlara güvenli bir şekilde monte edilebilir ve sinyal alımını güçlendirmek için harici antenlere bağlanabilir.

Kolaylık sağlamak amacıyla, kamera operatörlerinin canlı akışları kolayca başlatıp durdurabilmeleri ve durumu izleyebilmeleri için artık modifiye EnGo verici sırt çantasına kablolu bir uzaktan kumanda takılabilir.


Ürün EnGo 265 Mobil Verici
Mark Dejero 
Firma Profen
Telefon 0212 210 27 70 
Web www.profen.com

En Çok Görüntülenenler
Dergi