Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Mo-Sys’ten Jiroskoplu Kamera Sabitlemede Yepyeni Bir Tasarım
Mo-Sys’ten Jiroskoplu Kamera Sabitlemede Yepyeni Bir Tasarım
25.02.2022 12:05

Mo-Sys bugün yeni nesil jiroskop sabitlemeli uzaktan kumanda kafası G30’u piyasaya sürdü. 45 derecelik kompakt kasaya sahip radikal yeni tasarımı, hassas hareket ve sabitleme için neredeyse her türlü yayın veya dijital sinematografi kamera donanımını desteklemesine olanak tanır.

G30’un 45˚ çerçeve geometrisi, tüm kamera bağlantılarına ve aksesuarlarına kolay erişim sağlayarak her tür kamerayı hızlı ve güvenli bir şekilde kurmayı kolaylaştırır. Kısa, sert yapılı çerçeve, 30 kilograma kadar donatımlar için sağlam duruş sağlar ve yüksek momentli doğrudan tahrikli motorlar, mükemmel stabilizasyonun yanı sıra net, hassas kamera hareketi sağlar. Üç tahrik motoru için açık göbekler, kablo yönlendirmesinin net ve düzenli olmasını sağlar ve kayar halkalara ve kameraya özel kablolara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Eşsiz iskelet tasarımı, mevcut bazı jiroskop kafa tasarımlarında ciddi bir sınırlamayı ortadan kaldırır; kamera doğrudan aşağıyı gösterdiğinde pan ekseni hareketinin – stabilizasyon dahil – imkânsız olduğu gimbal kilidi sorunu. G30, çoğu yaratıcı prodüksiyon için uygun olan ±45˚ dönüş açısı ile birlikte etkileyici pan ve tilt hareket aralıklarına da sahip. Eksen kodlayıcılar, sanal prodüksiyon sistemlerine doğrudan giriş için her bir motor düzeneğine yerleştirilmiş.

G30’un kontrol yazılımı, kameranın dengesine hızlı ve büyük ölçüde otomatik olarak ince ayar yaparak kurulum süresini önemli ölçüde azaltma özelliğine sahip. Sert iskelet tasarımı ve yarı otomatik denge sistemi, 30 kilograma kadar olan herhangi bir kamera donatımının karşı ağırlık olmadan kurulabilmesini ve çok hızlı bir şekilde kullanıma hazır olmasını sağlar. Kullanıcılar, kurulumu daha da hızlandırmak için sık kullanılan kamera kombinasyonları için ön ayarları kaydedebilirler.

Mo-Sys ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 297 88 77 numaralı telefondan Provid’i arayabilirsiniz.