Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Marshall Electronics CV730-BHN Yüksek Bant Genişlikli NDI PTZ Kamera
Marshall Electronics CV730-BHN Yüksek Bant Genişlikli NDI PTZ Kamera
21.03.2022 12:29

Yayın ve profesyonel ses/görüntü (proAV) kameraları ve ekipmanları üreticisi Marshall Electronics, 2022 NAB Show’da CV730-BHN yüksek bant genişlikli NDI PTZ kamerasını tanıtacak. Bu yeni 4K robotik PTZ kamera, genlock özellikli 12GSDI ve 3GSDI ile iki eşzamanlı SDI (BNC) çıkışının yanı sıra hazırda HDMI ve USB3.0 opsiyonları da dahil olmak üzere geleneksel çıkışlara sahip. CV730-BHN aynı zamanda yaygın olarak Full-NDI olarak bilinen ultra hızlı ve kayıpsız High Bandwidth NDI görüntü/ses akış özelliğine sahip ve biraz daha az bant genişlikli ağ altyapılarında benzer düşük gecikme süresi ve üstün kaliteli video performansı sağlayabilen, yeni piyasaya sürülen NDI|HX3’ü de sunar.

 CV730-BHN, uzun bir 30x optik zoom aralığının (6,5~ 202 mm) arkasına yerleştirilmiş 9 milyon piksel ve kare piksel gruplu bir Sony 1/1,8” 4K sensöre sahip. CV730-BHN, High Bandwidth NDI, NDI|HX3 premium görüntü kodek ve standart IP (HEVC) akış seçenekleriyle Full-NDI uyumlu ve ayrıca 12GSDI, 3GSDI, HDMI ve USB3.0 çıkışları da sunar. Zengin özelliklere sahip olup, çeşitli bant genişliklerine sahip ağlara düşük gecikmeli akış gerektiren çok çeşitli yayın ve proAV uygulamalarına uyum gösterir. Ayrıca görüntü, ses, kontrol, güç ve tally sinyallerinin kameraya tek kablolu bağlantı için PoE++ da içerir.

Marshall Electronics Kameralar Direktörü Tod Musgrave şöyle konuştu: “Yüksek bant genişlikli CV730-BHN NDI kameramızı NAB katılımcılarına sergileyecek olmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, yalnızca kayıpsız görüntü akışlarıyla mümkün olan en düşük gecikmeli Full-NDI çip setini sağladığı için değil, aynı zamanda daha zorlu ağ altyapılarında NDI|HX performansını büyük ölçüde artıran ve yeni piyasaya sürülen NDI|HX3 video kodeğe sahip olduğu için de önemli.”

High Bandwidth ND, daha yüksek ağ bant genişliği gerektirir, ancak bunun karşılığında üstün kalite ve kayıpsız video performansını korurken, geleneksel SDI’ın hızına yakın ultra düşük gecikme süreli görüntü sunar. Yeni NDI|HX3, önceki NDI|HX’ten biraz daha yüksek bant genişliği gerektirir, ancak High Bandwidth NDI için gerekenden çok daha az. NDI|HX3, uçtan uca 100 milisaniyenin altında, High Bandwidth NDI ile benzer düşük gecikme ve üstün High Bandwidth NDI kalitesine yakın bir görüntü kalitesi performansı gösterir. NDI|HX3, Full-NDI’ın bant genişliği gereksinimlerini azaltır ve benzer hızlar ve video kalitesi sunarken, NDI|HX için ileriye doğru önemli bir adım.

Marshall CV730-BHN, NDI|HX3 ve standart IP (HEVC) akışlarının faydalarını sunarken, birinci sınıf High Bandwidth NDI FPGA içeriyor. Beyaz ve siyah renklerde mevcut olan CV-730-BHN kameraların bu yıl içinde piyasaya çıkması planlanıyor. Marshall ayrıca, dahili NDI yapılandırmasına sahip ve Marshall NDI kameralarıyla kolay kuruluma hazır olan birkaç NETGEAR M4250 serisi anahtarlama aygıtını da fuara götürecek.

Marshall Electronics, Pro AV uygulamaları için NETGEAR’ın M4250 ağ anahtarlarından üçünü sunmak üzere profesyonel ses/video pazarında lider ağ ürünleri sağlayıcısı olan bu firma ile işbirliği yaptı. M4250’nin PoE+/PoE++ yetenekleri, Marshall’ın IP kameraları ve kontrolörleri için ideal olup, müşterileri için kurulumu kolay bir IP kamera/kontrolör/anahtar çözümü sağlar. İşbirliğinin parçası olan üç NETGEAR modeli olarak, gelecekte ek SKU (Stock Keeping Unit) ekleyerek ortaklığı genişletmek niyetiyle birlikte şu anda M4250-10G2XF-PoE+, M4250-10G2XF-PoE++ ve M4250-26G4F-PoE++ ürünlerini içeriyor.

NETGEAR’ın M4250 anahtarlarının AV Line serisi, popüler M4300 ve M4500 anahtarlarında bulunan kullanıma hazır AV dostu işlevlerin aynılarını korur. M4250 anahtarlarıyla IP ağları üzerinden çok noktaya yayın ses ve görüntüleri (AV) dağıtmak, basit bir fiş takıp ve çalıştırma işleminden ibaret. M4250 anahtarının yeni AV arayüzü, kullanıcı tarafından seçilebilen profillerle ortak AV kontrollerini ön planda sunarak, ayarların spesifik ses veya video uygulamaları için doğru olmasını garantiler.

M4250 anahtarlar, geleneksel rafa monte AV ekipmanıyla düzgün entegrasyon için tasarlandılar. Şık, siyah kasa, arka panelde titizlikle düzenlenmiş tüm güç ve ağ kabloları ile ön panelde bağlantı noktası ve etkinlik durum gösterimi sağlar. M4250 anahtarları ayrıca bir AV rafına ters şekilde de monte edilebilir. Anahtarı rafın dışına monte etmek için VESA yuvaları gibi ek seçenekler kasanın içerisine yerleştirilmiş.


Ürün CV730-BHN Yüksek Bant Genişlikli NDI PTZ Kamera  
Marka Marshall Electronics
Firma Mavi İletişim
Telefon 0212 274 69 10
Web www.maviiletisim.com.tr