Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Newsbridge Bulut Haber Odası Medya Varlıkları Yönetim Platformu
Newsbridge Bulut Haber Odası Medya Varlıkları Yönetim Platformu
21.03.2022 12:43

Newsbridge, medya ve spor hakları sahiplerinin karşılaştığı zorlukları ele alıyor Newsbridge, kritik miktarda medya varlığını yönetme ve bunlarla çalışma konusunda kullanıcı deneyiminde devrim yaratmak için yeni nesil bir bulut platformu ve bir yapay zekâ geliştirdi.

Yayıncılar, spor yayın hak sahipleri, prodüksiyon şirketleri ve kurumsal sektör, her ay 1 milyon saatten fazla görüntü içeriğine çekiyor.

Özetle: görüntü kayıt ortamları artık dijital, ancak medya akışları, süreçleri ve çalışma organizasyonları değil.

Donanım ve teknolojiler dijitalleşmeden büyük ölçüde yararlanmış olsa da, çalışma ve haber prodüksiyonları hala büyük ölçüde donanıma ve fiziksel varlıklara bağlı.

Newsbridge’in misyonu, kullanıcılar ve içerikleri arasındaki tüm engelleri kaldırmak. Medya varlıklarına her yerden anında erişmeleri ve değerli haber öyküleri üretmek için etkili bir şekilde işbirliği yapmaları gerekiyor.

İşlevler

Speech to Text: Newsbridge 100’den fazla dilde haberleri analiz edip metin haline getiriyor. Bu metinlerin yine 100’den fazla dilde çevirisini yapıp canlı olarak ya da bant üzerinden size ve müşterilere iletimini sağlıyor.

Takip sistemi (Tracking): Sistem yüz, logo, kişi etiketi gibi özellikler sayesinde kişileri tanımayı öğreniyor. Böylece sisteme yüklediğiniz her türlü fotoğraf ya da videoda size doğrudan kimlerin olduğunu, hangi logoların olduğunu bildiriyor, birçok farklı hususlarda kategorize ediyor ve bunu otomatik olarak yapıyor. Mevcut olan arşivinize bile uygulamak mümkün.

Arama: Tüm bu bilgileri geri çağırmak istediğinizde, haber metinlerinden yani içeriklerinden bile arama yapabilmeniz mümkün. Yani transkriptini otomatikman çıkartmış olduğu haber ya da video içeriklerinden bile arama yapabilir ve bu arama sonuçlarıyla seçtiğiniz videonun kaçıncı dakikasında olduğuna kadar birçok detayı size gösterir.

Altyazı: Tüm dillerdeki konuşmaları canlı olarak aktarabilir, çevirisini yapıp altyazılı olarak en fazla 10 saniye gecikmeyle tüm müşterilerinize dağıtımını sağlamanıza imkân verir.

Logo ekleme: Mevcut canlı ya da bant akışının müşterilerinize kendilerinin ya da sizin logolarınızla ayrıca dağıtımını sağlamanız mümkün hale getirir.

Arkasında yapay zekâ destekli ekipler

Newsbridge, insan becerisini ve uzmanlığını bilişimin dev iş çıkarma kapasitesiyle sorunsuz bir şekilde tamamlayan bir teknoloji. 1 saatlik videonun insan tarafından indekslenmesi tam bir iş gününü alır. Newsbridge Multimodal AI, 15 dakikadan daha kısa sürede bu miktarda görüntüde kapsamlı indeksleme sağlar. Ekipler, yapay zekâyla kapsamlı indekslemeden yararlanarak, kurguya katma değer yaratmaya odaklanabilirler.

Toplu işleme hazır

Boyut önemli değil. Newsbridge, mütevazı medya havuzlarından büyük ölçekli arşiv kurtarma projelerine kadar veya bunların arasındaki her türlü veri hacmini işlemek için tasarlandı.

Maliyet verimliliği: Esnek kaynaklar sağlamak için yerel bulut tabanlı altyapıyı en son yapay sinir ağı teknolojileriyle birleştirir.

Değer yaratma: Bulut mimarisi, üst düzey yedeklilik ve güvenliğin yanı sıra evrensel erişimi ve uzaktan çalışmayı destekler. Değer yaratmak için varlıklara erişmek gerekir.

Enerji verimliliğini iyileştirme: Newsbridge, en son GPU yazılımlarından yararlanıyor ve bilişsel algoritmalarını sürekli olarak geliştiriyor.

Veri hacmindeki artışa destek: Newsbridge’in Elastic Storage veri deposu, %100 içerik barındırma, yetkilendirilmiş bulut depolama ve hibrid bulut seçenekleri dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunar.

Akıllı depolama: Newsbridge içerikleri uygun maliyetli bir şekilde depolamak için akıllı bir katmanlama teknolojisi kullanıyor. 


Ürün Bulut Haber Odası Medya Varlıkları Yönetim Platformu
Marka Newsbridge
Firma Momento Medya
Telefon 0212 222 80 50
Web www.momentomedya.com

En Çok Görüntülenenler
Dergi