Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > AVIWEST STREAMHUB Çok Yönlü Alıcı/Verici Platformu
AVIWEST STREAMHUB Çok Yönlü Alıcı/Verici Platformu
21.03.2022 12:23

AVIWEST STREAMHUB, tüm AVIWEST canlı görüntü kodlayıcıları ve vericilerinin (PRO serisi, RACK serisi, AIR Serisi, HE serisi, MOJOPRO Serisi) yanı sıra özellikle RESTfull API üzerinden IP kameralar gibi üçüncü firmaların sistemleriyle uyumlu bir alıcı-verici platformu. Sezgisel web kullanıcı arayüzü, bir uzak ünite filosunu kolayca kontrol etmeyi ve yönetmeyi, video küçük resimleri ve istatistikler gibi geniş bir özellik paneli sayesinde video aktarımlarını optimize etmeyi ve izlemeyi sağlar.

AVIWEST STREAMHUB, denetimsiz IP ağları üzerinden görüntü toplama/katkı sistemleri kuran yayıncıların zorlu gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış, Linux tabanlı, zengin özelliklere sahip, yüksek performanslı bir alıcı-verici. HEVC / 4K (UHD) uyumlu platform, satın alma ve işletme maliyetlerini azaltırken, yeni video hizmetlerinin hızlı ve uygun maliyetli başlatılmasını sağlamak için kuruluş içinde dağıtılabilir veya bulut tabanlı bir çözüm olarak çalıştırılabilir.

Görüntü alıcı, kodlayıcı ve kod çözücü

STREAMHUB, zengin bir giriş IP protokolü seti içerir ve uzaktaki AVIWEST kodlayıcılardan veya vericilerden (PRO, RACK, AIR, HE, MOJOPRO) veya RTMP, RTSP/RTP, SRT, NDI, HLS, TS/IP akış protokolleri aracılığıyla üçüncü taraf sistemlerden gelen 16 adede kadar eşzamanlı görüntü akışını alabilir. Genlock girişli 8 SDI çıkışı sayesinde 8 adede kadar videonun aynı anda kodu çözülebilir. Ayrıca, gelen sinyalleri istenen çıktı formatına uyarlamaya izin veren görüntü kodlama ve kod dönüştürme özelliğine de sahip.

Tek noktadan tek noktaya veya çok noktaya iletim

STREAMHUB, video içeriğinin neredeyse tüm IP ağları üzerinden serbestçe dağıtılmasına izin veren çoklu çıkış akış protokolleri (AVIWEST’in SST, RTMP, RTMPS, RTSP/RTP, HLS, TS/IP, SRT, NDI) sunar. Görüntü içeriklerini LAN veya WAN üzerinden içerik dağıtım ağlarına (CDN), medya sunucularına, akış platformlarına, sosyal medya ağlarına, bütünleşik alıcı-kod çözücülere ( IRD) veya diğer STREAMHUB’lara yeniden aktarmak için 32’ye kadar IP çıkışı desteklenir.

Görüntü kaydedici ve kod dönüştürücü

STREAMHUB, bir video kaydedicinin işlevlerini birleştirir ve video profesyonellerinin video formatlarını ve çözünürlüklerini her bir çıktı kısıtlamasına göre verimli bir şekilde uyarlamasını sağlayan bir dosya kod dönüştürücüsü sunar.

Öykü merkezli & metaveri

STREAMHUB uygulaması, haber prodüksiyon iş akışıyla mükemmel entegrasyonu garanti etmek için görevleri ve meta verileri otomatik olarak yönetebilir. Bu şekilde yayıncılar içeriklerini hızlı ve verimli bir şekilde tanımlayabilirler.

IP veri köprüsü

STREAMHUB, sahadan halka açık İnternet’e erişim sağlayan IP Data Bridge için ağ geçidi (Gateway). Uzaktan prodüksiyon iş akışları için optimize edilmiş olup, ayrıca PTZ kameralar gibi IP tabanlı cihazların uzaktan kontrol edilmesini sağlar.

IFB uygulaması

STREAMHUB, yayıncıların 16 adet bağımsız çift yönlü ses kanalı üzerinden uzaktaki verici operatörleriyle iletişim kurmasını sağlayan bir IFB (interruptible feedback) uygulaması içerir.

Çoklu görüntüleme

STREAMHUB uygulaması, yayıncıların tek bir monitörde 16 adede kadar gelen akışı (özel bir düzen ile 4 x 4) oynatmasına izin veren bir video küçük resimleri ızgarası işlevi görür. Video profesyonelleri, ses kaynaklarını ve çıktı standartlarını tanımlayabilir ve her bir kaynak için bilgi katmanı ekleyebilir.

Platform

 • 1 RU sunucu platformu 
 • Linux 64 bit sunucu
 • AWS, Google Cloud veya herhangi bir genel/özel bulut üzerinde çalışan Virtual Machine veya Docker Instance olarak mevcuttur

Gelişmiş Özellikler 

 • Live and Forward için meta veri desteği
 • SIP tabanlı ve eski interkom
 • AVIWEST SST protokolü
 • IP Data Bridge Gateway
 • MPEG2-TS ve MP4 kaydı
 • Transmuxing (Transcode-Multiplexing) akışı işleme
 • Başlıca tüm sosyal medya platformlarına akış (YouTube, Facebook, Twitch,...)
 • Çoklu görüntü çıkışı
 • Video geri dönüş (return) yönetimi

Ürün STREAMHUB Çok Yönlü Alıcı/Verici Platformu
Marka AVIWEST
Firma Momento Medya
Telefon 0212 222 80 50
Web www.momentomedya.com

En Çok Görüntülenenler
Dergi