Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Glensound STYX Dante/ AES67 Ses Ağları İçin Mikser
Glensound STYX Dante/ AES67 Ses Ağları İçin Mikser
19.04.2022 12:46

STYX, 5 x 5 analog hat seviyesi (line level) devresi, 2 x 2 AES3 devresi, 3(+3) x mikrofon/hat girişi, 2 line up ton girişi ve 3 stereo kulaklık çıkışının ek avantajlarını taşıyan, 32 x 32 ağ ses girişi ve çıkışına sahip, çok yönlü yapılandırılabilen bir 47 x 45 mikser ve yardımcı cihaz.

Ön panelde 24 adet atanabilir döner kodlayıcı düğme ve 24 adet işlevi atanabilen ışıklı anahtarın yanı sıra, kodlayıcıların kullanıldıklarında konumlarını gösteren mono atanabilir bir PPM ve LED grafiği bulunur.

STYX’in gerçek gücü, 2115 mikser geçiş temas noktası (cross point) seviyesinden herhangi birini gerçek zamanlı olarak ayarlayabilen ve ayrıca birçok kurulum ayarı seçeneği sunan ve daha da önemlisi ön ayarların saklanmasına ve geri çağrılmasına izin veren Windows 10 uygulaması.

 • Dante Network Audio Interface + AES67
 • 47 x 45 blokajsız mikser
 • Windows 10 uzaktan kumanda uygulaması
 • 32 adet çift yönlü AoIP kanalı
 • Tüm 2115 mikser noktalarının seviye kontrolleri var
 • 24 adet işlevleri atanabilen anahtar ve kodlayıcı düğme

Güvenilirlik esastır: STYX’in birden fazla yedekli güç kaynağı ve yedekli ağ arabirimleri var.

Glensound’un mevcut popüler GlenController Windows 10 uygulaması, STYX mikser için uzaktan kumanda olanakları sağlamak üzere genişletildi.

Çalıştırıldığında, GlenController otomatik olarak ağınızı arar ve kontrol edebileceği tüm ilişkili donanım cihazlarını bulup hangileriyle çalışmak istediğinizi seçmeniz için bunları bir listede sunar. Ancak Dante Domain Manager ve birden çok alt ağ (subnet) kullanıyorsanız, GlenController’ın iletişim kurması için bir IP adresi de atanabilir. Yetkisiz kullanımı önlemek için tüm birimler parola korumalı olabilir.

Önceden ayarlanıp kaydedilmiş yapılandırmalar, haftanın her günü farklı programlar için olanaklar sağlayan yoğun yayın ekipleri için bir zorunluluk. Bu nedenle, STYX mikseri, GlenController’da yerleşik, kullanımı kolay, basit bir ön ayar sistemine sahip ve bu, yapılandırmaların cihazlar arasında dışa ve içe aktarılmasını bile sağlar.

GlenController iki şekilde kullanılabilir: İlk olarak, STYX mikserin çalışması için uygulamaya (app) ihtiyacı olmadığından, STYX mikser basit veya sabit bir ortamda çalışırken miksleri ve buton/döner sensörlü düğme işlevlerini ayarlamak için bir yapılandırma aracı olarak kullanılabilir. İkinci olarak, mikser içindeki 2115 miks noktasından herhangi birinin gerçek zamanlı miksleme kontrollerini sağlamak için kullanılabilir.

İşlevler/ yapılandırmalar

Uygulama (app), iş akışını operatör için olabildiğince kolay hale getirmeye yardımcı olmak için birden fazla yapılandırma seçeneği sunar. Dante Controller’a otomatik olarak kopyalanan uygulamadaki giriş ve çıkış kanallarına anlamlı adlar atayabilme gibi ayrıntılar var. Bu da, ağ yönlendirme adlarınızın mikser kanal adlarıyla eşleşmesini ve tüm cihazların gerçek zamanlı durumunun görülebilmesini sağlar ve programların devam edip akmasına yardımcı olur.

Uygulama ayrıca, birine basıldığında tüm düğmelerin nasıl etkileşime girdiği ve ayrıca harici düğmeler veya harici ekipmanı tetiklemek için çıkışlar olarak çalışabilen 4 adet GPIO devresiyle etkileşim dahil olmak üzere, 1RU rafındaki döner sensörlü düğmelerin yapılandırılmasına izin verir. 3 dahili mikrofon yükseltecinin kazançları da uygulamada ayarlanabilir.

Donanımın ön panelinde bir PPM (Peak Programme Meter) bulunur, ancak uygulama aynı anda dokuz seviye ölçer gösterme yeteneğine sahip. Bu seviye ölçerlerin üçü, üç mikrofonun girişlerine kalıcı olarak atanırken, diğer altı ölçüm göstergesi, dışarı çıkış yapan devrelerden herhangi birini izlemek için atanabilir.

Girişler ve çıkışlar

 • AoIP girişleri ve çıkışları
 • Line level analog girişler ve çıkışlar
 • Mikrofon girişleri
 • AES3 girişleri ve çıkışları
 • Kulaklık çıkışları

Ürün STYX Dante/ AES67 Ses Ağları İçin Mikser
Marka Glensound
Firma Radikal Elektronik
Telefon 0212 259 79 71
Web www.radikaltr.com