Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Genelec The Ones 8331 ve 8341 Koaksiyel Stüdyo Monitör Hoparlörleri
Genelec The Ones 8331 ve 8341 Koaksiyel Stüdyo Monitör Hoparlörleri
21.05.2022 14:48

Profesyonel ses dinleme (monitor) çözümlerinde dünya lider firmalardan birisi olan Genelec, RAW alüminyum model yelpazesini The Ones serisinden 8331 ve 8341 üç yollu koaksiyel stüdyo monitörlerini içerecek şekilde genişletti ve tüm 2022 yılı boyunca bu yeni modellerin her satışının bir kısmını AES Ses Mühendisleri Derneğine(Audio Engineering Society) bağışladı. 

İlk olarak 2020’de tanıtılan dikkat çekici RAW kaplama, Genelec’in Studio, AV ve Home Audio serilerindeki en popüler modellerin bazılarında var ve sürdürülebilirlik ve ‘endüstriyel’ tasarım estetiğinin birleşimi nedeniyle dünya çapında müşteriler tarafından sıcak karşılandı. RAW modelleri, standart boyalı modellerden farklı olarak boyama gerektirmez ve daha az kaplama malzemesi gerektirir. Geri dönüştürülmüş alüminyum kasanın doğal güzelliğinin öne çıkmasına olanak tanıyan ve her bir hoparlöre benzersiz bir görünüm ve his veren daha da çevre dostu bir ürün oluşturur.

Tüm RAW modelleri, Genelec tarafından önde gelen endüstriyel tasarımcı Harri Koskinen ile yakın işbirliği içinde geliştirilen Minimum Diffraction Enclosure (MDE) tasarımına sahipler. Kenar kırınımlarını ortadan kaldıran MDE, inanılmaz derecede düz frekans tepkisi, hassas ses imajı ve benzersiz akustik performans sunar. İnce yapılı kasa, büyük iç hacme sahip, son derece sağlam bir yapı oluşturmak için zarif bir şekilde dökülmüş ve güzel bir şekilde kaplanmış; böylece frekans tepkisini genişletirken aynı zamanda rezonansları ve dolayısıyla gereken dahili sönümleme malzemesi miktarını azaltır.

Çok küçük boyutlu 8331 ve 8341 üç yollu nokta kaynak modelleri, olağanüstü ses imajı, her iki düzlemde tam kontrollü yönlendirme, ultra yakın alan mükemmelliği, genişletilmiş frekans tepkisi ve yorulmadan dinleme sunar. Bu, profesyonellerin daha hızlı çalışmalarını, kayıt ve miks sırasında daha bilinçli, tutarlı kararlar vermelerini sağlar.

Genelec’in Smart Active Monitoring ailesinin bir parçası olan The Ones serisindeki tüm modeller, bütün Genelec akıllı izleme sistemlerini kalibre ve kontrol edebilen GLM yazılımı ile tamamen entegre olur. Dünyanın dört bir yanındaki binlerce stüdyodan alınan verilere dayanan GLM, salonun ses üzerindeki olumsuz etkisini en aza indirerek, format ister stereo, ister çevreleyen (surround) veya yüksek kanal sayılı sarmalayan (immersive) olsun, kullanıcının diğer sistemlerde mükemmel ses veren miksler üretmesini sağlar.

2022 yılında RAW 8331 ve 8341 satışlarının belirli bir yüzdesini AES’e bağışlama kararı, Genelec’in derneğin sürdürülebilir üyesi (Sustaining Member of the Society) olarak uzun süredir devam eden rolünden ve AES’in kariyer gelişimi için bireylere ve bir bütün olarak ses endüstrisine sunduğu değerli çalışmalardan kaynaklandı. AES’in çok önemli standart çalışmaları, ses araştırmalarını teşviki, kilometre taşı niteliğinde etkinlikler geliştirmesi ve tüm ses teknolojilerini kapsayan eğitimleri, sektörü 70 yılı aşkın bir süredir ileriye taşıyor.


Ürün The Ones 8331 ve 8341 Koaksiyel Stüdyo Monitör Hoparlörleri
Marka Genelec
Firma Asimetrik
Telefon 0212 212 80 75
Web www.asimetrik.com.tr

En Çok Görüntülenenler
Dergi