Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Glensound GTM eSports Oyuncu Arabirimi
Glensound GTM eSports Oyuncu Arabirimi
20.05.2022 12:28

GTM, eSports turnuvalarında ihtiyaç duyulan arabirim ve iletişim için gereken çoklu işlevleri, kullanımı basit tek bir cihazda birleştirir. GTM, oyuncular için arabirim sunar, interkom miksi sağlar ve turnuva mühendisleri tarafından uzaktan kontrole izin verir. GTM’nin antrenörler, hakemler ve arena spikerleri tarafından kullanılabilen ayrı modlar da var.

GTM, sistem entegratörleri için doğrudan üst panel kontrolleri olmadan, sadeleştirilmiş bir versiyonda da mevcut.

Üst panel mikseri

Üst panel, kullanıcının aşağıdaki kaynaklardan kulaklıklarına istediği miksi ayarlaması için üç seviye kontrolü içerir:

GAME: Oyun sesinin stereo seviyesi.

TEAM: Takımın iletişim kanalının genel ses seviyesi.

ME: Kullanıcıların kulaklıklarındaki kendi sesinin seviyesi.

Büyük kontroller, hızlı ve kolay ayarlara izin verir ve kontrolün etrafındaki çok renkli LED halka, seviye konumunu gösterir.

Her kontrol, aynı zamanda gelecekteki gelişmeler için kullanılabilecek bir düğmedir.

Çok kanallı miks kaynakları

Dante

Dante/AES67 ağından 3 stereo giriş mevcut. Bunlar, ayrı GlenController Remote uygulaması kullanılarak 2 kanallı stereo ile mikslenebilir. Her stereo çifti ayrıca bir denge kontrolüne sahip.

Oyun sesi için tipik olarak yalnızca tek bir stereo çifti kullanılır, ancak daha fazla giriş, gelecekteki seçeneklere ve esnekliğe izin verir.

HD-SDI (opsiyon)

Opsiyonel HD-SDI bağlantısı, 4 çift stereo ses kaynağı sağlamak için ayrılmış (de-embedded). Bunlar, ayrı GlenController Remote uygulaması kullanılarak 2 kanallı stereo ile mikslenebilir. Her stereo çiftinin bir denge kontrolü var. Oyun sesi için tipik olarak yalnızca tek bir stereo çifti kullanılır, ancak daha fazlası gelecekteki seçeneklere ve esnekliğe izin verir.

HD-SDI sinyali, GTM’nin video sinyalinin satır içi olarak kullanılabilmesi için devre dışı bırakılır.

Ekip mikseri

Üst paneldeki TEAM potu, Team Group Mix’in seviyesini kullanıcıya göre ayarlar. GTM, aynı ekibin tüm üyeleri arasında bir ekip grup miksi oluşturan dahili bir karıştırıcıya sahip. Bu, ekibin tüm üyelerinin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlar. 7 takımın 1’inin GTM TEAM potuna mikslenen tüm ses seviyelerini ayarlayan, GlenController aracılığıyla kontrol edilebilen çok girişli bir Dante/AES67 mikseri var. Tipik olarak bu, diğer 6 ekip üyesinin yalnızca mono bir miksidir, ancak başka kaynaklar da mevcut.

Ön panel bağlantıları

GTM kulaklık bağlantısı kullanıcısı için ön panelde bağlantı seçenekleri mevcut.

Mikrofonlu kulaklık bağlantısı - 3.5mm (1/8” jak soketi) TRRS

Bu, kulaklık ve mikrofon için tek bir jak kullanarak tipik bir oyun mikrofonlu kulaklığının bağlanmasına izin verir. 2.5V veya 5V bias seçilebilir.

Mic Input - 3 Pin XLR

Ayrı bir 3 bacaklı XLR fişi kullanarak profesyonel yayın sınıfı bir mikrofon bağlamak için. Giriş, seçilebilir 48v fantom gücüyle dinamik.

Kulaklık çıkışı

Kulaklık çıkışı, 3,75 mm (1/4”) ve 2,5 mm (1/8”) jak soketleri aracılığıyla paralel olarak mevcut.

İki kulaklık yükselteci

İki kulaklık çıkışı ve mikrofonlu kulaklık takımı çıkışı, bağımsız kulaklık amplifikatörleri kullanır. Oyun sesi ve/veya pembe gürültü (pink noise), her bir çıkışa bağımsız olarak mikslenebilir. 

Arka panel bağlantıları

Kaynaklar

Oyun izleme için çoklu giriş kaynaklarına arka panelden erişilebilir. Giriş kaynağı butona basılarak seçilebilir. Gerekirse yerel erişimi önlemek için bu kilitlenebilir. 

Mikrofon kazancı

Mikrofon giriş kazancı, arka paneldeki butonlar aracılığıyla ayarlanabilir. Gerekirse yerel erişimi önlemek için bu kilitlenebilir. 

Fantom güç ve bias

48V phantom gücü seçilebilir veya kulaklık kullanılıyorsa 2.5V veya 5V bias kullanılabilir. 

Ağ bağlantısı

İki ağ bağlantısı mevcut, böylece yedekleme için gerekirse yedek bir ağ kullanıma hazır. GTM, ağ anahtarından PoE aracılığıyla veya bir orta açıklıklı (midspan) PoE enjektörü aracılığıyla çalıştırılır. 

HD-SDI (opsiyon)

HD-SDI girişi döngü geçişlidir, böylece GTM video sinyalinin satır içi olarak kullanılabilir. HD-SDI bir opsiyon olup, standart GTM’de yoktur.


Ürün GTM eSports Oyuncu Araybirimi
Marka Glensound
Firma Radikal Elektronik
Telefon 0212 259 79 71
Web www.radikaltr.com