Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > AEQ XPEAK İnterkom Sistemi
AEQ XPEAK İnterkom Sistemi
20.06.2022 12:44

Yayıncılık sektöründe 40 yılı geride bırakan İspanyol AEQ firması, uzmanlık ve tecrübesini birleştirdiği radyo, televizyon yayıncılığı, multimedya, otomasyon sistemleri sektörlerine ürün geliştirmeye devam ediyor. Tüm tasarım ve üretim süreçlerinde AEQ‘nun sektör yapısına özel olarak geliştirdiği “kalite güvence programı” dahilinde ürettiği yeni nesil tasarımlarını, kullanıma özel çözümler ile sunan AEQ, zengin ürün portföyünü, uygun fiyat politikasıyla da destekleyerek sektörde öncelikle tercih edilen markalar içinde yerini koruyor. 

AEQ‘nun ürün gamına eklediği son ürün, tamamen yeni konseptler kullanılarak geliştirilen XPEAK interkom sistemi oldu. Pandemi nedeniyle iki yıldır ertelenen ve geçtiğimiz günler içinde peş peşe gerçekleşen yayıncılık sektörünün en önemli fuarlarında lansmanı yapılan XPEAK, esnek ve basit yapılandırma yeteneği, çok çeşitli ihtiyaçları karşılayacak kullanım özellikleri ve uygun maliyetli ile, sektör profesyonellerinin fazlasıyla ilgisini çekecek bir ürün olarak öne çıkmaya hazırlanıyor. 

XPEAK farklı formatlarda 28 kullanıcı terminalini destekleyebiliyor.  Masaüstü, raf, kablolu bel ünitesi, kablosuz bel ünitesi ve PC uygulaması ile dizayn edilebilen sistem, maksimum operasyonel esneklikle ve bir matrikse ihtiyaç duymadan birbirine bağlanır.

Cihazlar farklı konumlarda olsa bile XPEAK sisteminde bağlantılar çok basittir. Cihazların bağlantısı için yalnızca bir WAN veya internet erişimi olması yeterlidir. Bir kullanıcı paneli uzaktan çalışacak şekilde yapılandırılmışsa, açıldığında sistemin geri kalan kullanıcı panellerini ağ içinde arar ve bulur. Birkaç saniye içinde çalışmaya hazır hale gelir. Bu yapı, özellikle mesafelerin uzak olduğu yapımlarda, koordinasyonu çok kolaylaştırır.

Kablolu kullanıcı terminalleri Bluetooth ve USB bağlantılarına sahip olup, bu arayüzlerle her türlü kulaklığı (kulaklık/mikrofon kombinasyonları) kabul eder, akıllı telefonlar ve PC’ler ile bağlantıyı kolaylaştırır.

Sabit kullanıcı terminallerinde 8 tuş ve bel ünitelerinde 4 tuş bulunur. Anahtarlar, her panelin etkileşimde bulunabileceği kullanıcı veya kullanıcı gruplarının sayısını iki katına çıkaracak şekilde iki sayfada düzenlenmiştir.

XPEAK, AEQ Conexia veya Crossnet Matrix ile büyük sistemlerde kullanıcı panelleri veya terminaller olarak çalışabilir. Ayrıca basit AEQ “Easynet Party Line” sistemlerine entegre edilebilir.

Sistem, XPEAK-IF arayüzü ve format dönüştürücü ile tamamlanır. Bu, analog girişler ve çıkışlar, dijital USB ve AoIP AES67/Dante’nin kamera operatörleri ile CCU (Kontrol Kamera Birimi) aracılığıyla koordine edilmesini ve PC’ler, ses konsolları ve diğer cihazlar aracılığıyla ses alıp vermesini sağlar.

Uygulamalarından bazıları şunlardır. Televizyon prodüksiyon stüdyoları, televizyon programlarının uzaktan prodüksiyonu, spor ve sosyal etkinliklerin yayınlanması, televizyon prodüksiyonu için OBVAN minibüsleri, tiyatrolar, canlı konserler, e-sport şampiyonaları, endüstriyel, güvenlik ve askeri sistemler, ulaşım, yolcular ve seyir gemileri, tema parkları, spor merkezleri...

Diğer Operasyonel Avantajlar:

  • Terminal, farklı lokasyonlarda çalışabilir ve farklı sanal ağlara abone olabilir, farklı uzak yapımlara katılabilir.
  • Sistem, bulut aracılığıyla geçici veya kalıcı olarak genişletilebilir.
  • Matriks olmaksızın “eşler arası” bir temelde çalışan bir AEQ matriks sistemi ile aynı operasyonel esnekliğe sahiptir.
  • Kurulum çabasını en aza indirmek için 4 kanallı Party Line çalışmasını destekler.
  • Sabit paneller, bir IP anahtarı veya “Daisy Chain” ile en uygun şekilde bağlanabilir.
  • Bir panele bağlı kullanıcılar, geliştirdikleri prodüksiyonun sesini alırken koordine edilebilir.
  • Akıllı telefon veya telsiz sistemli ses ile bluetooth bağlantısı, uzak kullanıcılarla sistem dışında koordinasyona izin verir.

Uygun maliyeti, esnek ve kolay yapılandırılması avantajıyla XPEAK, aynı anda bir merkez içinde ve/veya birkaç konumdan, uzaktan operasyonları koordine edebilmek için en uygun çözümdür.

Sanal Ağlarla Çalışır 

Var olan VPN’lerle Çalışır 

Ses Kodekleriyle Çalışır


Ürün XPEAK İnterkom Sistemi 
Marka AEQ
Firma İdeaPro
Telefon 0312 438 68 18
Web www.ideapro.com.tr