Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > HARMAN Professional Solutions JBL VTX A6 Hoparlör Grubu ve Gruplandırılabilen B15 Bas Hoparlörü
HARMAN Professional Solutions JBL VTX A6 Hoparlör Grubu ve Gruplandırılabilen B15 Bas Hoparlörü
22.09.2022 12:47

Ses, görüntü, aydınlatma ve kontrol teknolojileri üreticisi HARMAN Professional Solutions, JBL’in en üst düzey ürünleri olan VTX hoparlör grubu (line array) serisinin en yeni üyelerini, VTX A6 kompakt çift 6,5 inç pasif hoparlör grubu elemanını ve B15 kompakt, gruplandırılabilir 15 inç derin bas hoparlörünü (subwoofer) tanıttı.

A6 ve B15, JBL’in en iyi akustik teknolojilerini küçük ve orta ölçekli turneler ve sabit kurulumlar için küçük yapılarında bir araya getirerek prodüksiyon şirketleri, turne grupları, kiralama firmaları, tiyatrolar, ibadethaneler ve yer darlığı yaşanan uygulamalarda üstün ses performansı isteyen herkes için çok yönlü çözümler sunar. 

HARMAN Professional Solutions Ses Ürün Yönetim-Performans Direktörü George Georgallis şunları söyledi: “JBL VTX A serisini seçtiğinizde, yaygın akustik profiller ve donatım sistemleri, tutarlı ses ve standartlaştırılmış sistem tasarımı ve operasyonel araçlarla, eksiksiz bir ekosistem inşa edersiniz. Ve VTX teknolojilerine yeni bir ultra kompakt pakette erişerek, sistem yatırımınızı en üst düzeye çıkarabilir ve her ölçekteki uygulamada VTX kalitesi ve performansı sunabilirsiniz.”

A6 6,5 inç pasif iki yönlü hoparlör grubu elemanı, bağımsız bir sistem olarak veya daha büyük VTX sistemlerine ek olarak, baştan aşağı çarpıcı sonik performans, entegrasyon ve kurulum kolaylığı için tasarlandı. İki özel 6,5 inç bas hoparlörü (woofer) ve 3 inç dairesel diyaframlı sıkıştırma sürücüsü içerir ve JBL’in patentli Radiation Boundary Integrator (RBI) ve Differential Drive çift ses bobinli, çift mıknatıslı bas hoparlörü dahil olmak üzere JBL’in VTX serisinin öncülük ettiği akustik yeniliklere sahip. Bunların tümü, 67 Hz ve 134 dB maksimum SPL’ye kadar düşük frekans uzantısına sahip, göze batmayan boyutlarda bir hoparlörde büyük sistem performansına katkıda bulunur.

VTX B15 15 inç derin bas hoparlörü ile VTX tam frekans aralıklı sistemlerin düşük seviye aralığı genişletilebilir. B15, SlipStream çift taraftan genişleyen portları ve Differential Drive çift ses bobinli tasarımı gibi akustik gelişmelere sahip olup, 18 inç modellere rakip olacak doğrusallık, verimlilik ve ses dolaşımı hedeflenerek tasarlanmış JBL’in yeni 2285H 15 inç bas hoparlörü temel alınarak üretildi. İki B15 modeli mevcut: Hoparlörlerin zemine üst üste yerleştirildiği uygulamalar için hoparlör montaj donatımı (rigging) olmadan tasarlanan, gruplandırılabilir B15 ve B15G.

Hem A6 hem de B15, çok yönlü donatım ve zahmetsiz sistem entegrasyonu için tasarlandılar. A6, doğru ve kolay kurulum için VTX A serisinin patentli hoparlör montaj donatım sistemini kullanır. Hoparlörler zemindeyken eğilme açıları ayarlanır; sistem askıya yerleştirildiğinde bir kilitleme mekanizması, kabinleri belirlenen konumlarda otomatik olarak sabitler. B15’in A6 ile aynı kabin genişliğine ve süspansiyon donatımına sahip olması, iki ürünün havadan ve yerde üst üste kurulduğu konfigürasyonlarda birlikte kullanılmalarına izin verir; B15, kardioid yerleştirme konfigürasyonlarını da destekler.

LAC-3 tasarım uygulaması, Array Link kurulum aracı ve Performance Manager yapılandırma ve kontrol uygulaması dahil olmak üzere JBL’in yazılım araçları paketi kullanılarak sistemin kullanımı kolaylaştırılabilir ve ekiplerle gerçek zamanlı olarak bilgi paylaşılabilir. Basit, sezgisel kullanıcı arayüzleri, kullanıcıların sistemleri dakikalar içinde tasarlamalarına ve işlevleri her yerden yönetmelerine olanak tanır.

JBL VTX A serisi ürünler, turne ve açık hava kurulumlarının zorlu koşullarına dayanan, birinci sınıf malzemelerden üretildi. Kasalar, siyah Duraflex kaplamalı dış yüzey sınıf huş kontrplaktan yapıldı ve akustik olarak geçirgen kumaş destekli toz boya kaplı, altıgen delikli paslanmaz çelik ızgaralara sahipler. Üniteler IP55 sınıfında olup, metal parçalar korozyon önleyici kaplamalı, yüksek kaliteli çelikten yapıldı.

A6 ve B15’in eklenmesiyle JBL VTX serisi, dünyanın her yerinde, her türlü mekânda, her ölçekte rakipsiz ses güçlendirmesi sağlamak için eksiksiz bir ekosistem sunar.


Ürün JBL VTX A6 Hoparlör Grubu ve  Gruplandırılabilen B15 Bas Hoparlörü
Marka HARMAN Professional Solutions
Firma Ertekin 
Telefon 0212 312 24 24
Web www.ertekin.com.tr