Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Panasonic AW-UE160W/K PTZ Kamera
Panasonic AW-UE160W/K PTZ Kamera
23.11.2022 00:45

Panasonic, 2023 yılının ilk çeyreğinde hem yüksek kaliteli çekim hem de video prodüksiyon verimliliği sağlayan yeni nesil 4K entegre AW-UE160W/K kamerasını piyasaya süreceğini duyurdu. Yeni kamera, canlı etkinlikler ve video prodüksiyonu gibi yayın endüstrisi ve eğlence sektöründe yer alan uzmanlara yönelik.

Yeni ürün, konum ve açı olarak serbestçe ayarlanabilen bir PTZ kameranın esnekliğini, yayın endüstrisinde kullanılan bir sistem kamerasının işlevselliği ile birleştirerek, daha benzersiz ve yeni görsel ifadeler sunmaya imkân veren, en üst düzey kamera modeli olacak. Panasonic Connect, AW-UE160 kamera serisi için SMPTE ST2110’u etkinleştirmeye yönelik, opsiyonel bir yazılım anahtarı olan AW-SFU60’ı da piyasaya sürecek.

Bu günlerde artan hibrid etkinlikler, 5G gibi yüksek kapasiteli ve yüksek hızlı iletişimin yaygınlaşması, Covid-19 nedeniyle online iletişimin artması ve videonun popülerleşmesi ile herkesin her yerde çekim, prodüksiyon ve dağıtım yapması mümkün hale geldi. Ayrıca, video talebi artmaya devam ediyor ve yayın endüstrisi de dahil olmak üzere video prodüksiyon endüstrisinin sınırlı bütçelerle her zaman seçici izleyicilerin beklentilerini aşan kaliteyi sağlaması ve onları sıkmayacak yeni video deneyimleri, ifadeleri ve efektleri sağlaması gerekiyor. Bu koşullar altında, IP iletimi kullanarak uzaktan video prodüksiyonuna ve operasyonuna geçiş de hızlanıyor, ve hem görüntü kalitesini garantilemek, hem de çekim alanlarının verimliliğini artırmak bir sorun haline geldi.

AW-UE160W/K, bu talebin genişlemeye devam ettiği video içerik pazarındaki zorlukları çözmek için, sistem kameralarının ve PTZ kameraların güçlü yönlerini birleştiren endüstrinin ilk ürünü. Aynı zamanda, çeşitli çekim yöntemleri kullanılarak ifade edilebilen benzersiz video efektleri ile endüstrinin en yüksek çekim performansı seviyesine sahip kamera, çok sayıda yeni işlevle izleyicilere benzeri görülmemiş bir perspektiften sarıp sarmalayan (immersive) görüntüler dahil olmak üzere yeni deneyimler sunar.

1.Ödünsüz çekim performansı ve operasyonellik

Bir stüdyo kamerasınınkine eşdeğer F14 / 2.000 lüks yüksek hassasiyetine ve LUMIX’te bulunan en yeni nesil görüntü işlemeye ek olarak AW-UE160, yüksek hızlı odaklama sağlayan yeni bir faz algılamalı otomatik odak (PDAF) işlevine sahip ve hızlı hareket eden nesneleri çekmek için de kullanılabilir.

2.Çeşitli çekim yöntemleri ve işlevleriyle yeni nesil video prodüksiyonu

AW-UE160, yayıncılık sektörü için bir IP iletim standardı olan SMPTE ST2110’u ve 5G mobil yönlendiriciyle (USB bağlantısı aracılığıyla) kablosuz iletimi destekleyen ilk PTZ kamera. Ayrıca, sistem kameralarıyla birlikte çalışma için gerekli olan geri dönüş girişine ve sarı renkte de yanabilen bir arka tally lambasına sahip.

3.Olay yerinde çekim stresini azaltan kullanım kolaylığı ve çok yönlülük

Çeşitli arabirimler ve protokollere (SMPTE ST2110, yüksek bant genişlikli NDI, NDI|HX, SRT, FreeD, RTMP/RTMPS, vb.) olan destek, kamerayı mevcut sistemlere dahil etmeyi kolaylaştırır. Aynı anda birden fazla video terminalinden çıkış yapılsa bile, video çıkışında herhangi bir kısıtlama yok, bu nedenle 4K çözünürlükte birden fazla medya kanalında eş zamanlı yayın operasyonu mümkün. Sahne dosyaları desteği, renk matrisi kontrolü ve Panasonic’in ücretsiz yazılımı ile birden fazla kameranın topluca yönetimi için Remote Operation Panel (ROP), sistem kameralarıyla karışık birlikte çalışmayı daha da kolaylaştırır. Ayrıca, dalga şekli (Waveform) görüntüleme işlevi ve yatay seviye göstergesi görüntüleme işlevi, video kurulum ayarlarını ve düzenlemeyi kolaylaştırır. 


Ürün AW-UE160W/K PTZ Kamera
Marka Panasonic
Firma Başarı 
Telefon 0216 425 17 00
Web www.basariyayincilik.com