Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Vocas Follow Focus MFC-3 Netlik Takip Sistemi
Vocas Follow Focus MFC-3 Netlik Takip Sistemi
22.11.2017 11:35

Kameralar gittikçe küçülüyor, hafifliyor ve ucuzluyor. Eklenen donanım buna göre fiyatlandırılmalı, ama yüksek kalite de korunmalı. Vocas şu anda piyasada satılan tüm follow focus sistemlerinden farklı bir netlik takip çözümü geliştirdi. 

Vocas MFC-3’te odak düğmesi ile sürüş dişlisi arasında geçiş olmadığı için, uğraştırmadan netlik takibi sağlıyor. Doğrudan sürüşlü üründe iç dişliler olmadığı için, içe ve dışa doğru hareketler arasında hiçbir fark olamıyor. 

Vocas MFC-3’ün 1:1 geçiş oranı, DSLR lensler gibi küçük odak atımlı lensler ve bütünleşik lensli küçük kameralar için ideal. Ayrıca iç dişlilerin olmaması, ürünün kullanım ömrünü çok uzatıyor. 

Bütün bunları mümkün kılan, sürücü dişli dişlerinin şekli. Bu özel biçimlendirilmiş dişler, odak düğmesini döndürürken lensin dişli halkasını eskiden kameramanın yaptığı gibi yukarı ve aşağı doğru itiyor. 

İki model

MFC-3’ün standart ve F modelleri var. MFC-3F standart modelden tek bir açıdan farklı; ayarlanabilir sürtünme. Odak düğmesi üzerindeki kırmızı kadranı çevirince MFC-3F’nin iç sürtünmesi isteğe göre ince ayarlanabiliyor.

Ergonomi

Netlik takip sistemi daha rahat kullanım için hafifçe aşağı doğru açılı olup, daha da ergonomik çalışma için belli bir noktaya kadar yatay olarak döndürülebiliyor.

Ters çevrilen dönme yönü

Dönme yönü tersine çevrilebiliyor. Netlik ayar sistemi ileri ve geri hareket ettirilerek dişlinin lensi sol veya sağ tarafta yakalaması sağlanıyor.

Avuç desteği

Bir avuç destek aksesuarı sayesinde lensi odaklamak ve aynı zamanda kamerayı desteklemek mümkün. Kamerayı desteklemekten netlik takip sistemini kullanmaya geçerken kameranın sarsılmasından endişe etmeye artık gerek yok. 

Sağ ek tutma yeri

Başka bir destek elemanı satın almadan kamerayı iki taraftan desteklemek mümkün. MFC-3 15 mm desteğin sağ tarafı için bir rozet aksesuarı, aynı desteğe bir el tutma yeri takmayı mümkün kılıyor.

Vocas ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 288 41 39 numaralı telefondan Nefan’ı arayabilirsiniz.