Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > TVU Networks TVU One TM1000 Eksiksiz Küçük Boy Verici
TVU Networks TVU One TM1000 Eksiksiz Küçük Boy Verici
24.07.2018 12:17

TVU One profesyonel canlı görüntü akış çözümlerinde büyük bir açığı kapatıyor. TVU One son derece küçük ve sağlam bir donanım tasarımı içerisinde 3Mbps hızda 0.5 saniye gecikmeyle yüksek tanımlı (HD) resim kalitesi sunuyor. Veri kullanımında daha yüksek verimlilik ve iletim kararlılığı için HEVC veya H.265 sıkıştırma standardını kullanıyor. TVU One ile canlı görüntü yayıncıları performans, özellik ve resim kalitesinden ödün vermeden, küçük, hafif, IP tabanlı yüksek tanımlı görüntü saha vericisinin çok yönlülüğünden tam olarak yararlanabiliyorlar. 

Küçük ve hafif

Sertleştirilmiş anodlu alüminyumdan yapılmış ve sadece 1 kilogram ağırlıktaki TVU One TM1000 verici, 19cm yükseklikte, 12cm genişlik ve 7cm derinlikte, taşınması kolay bir aygıt. TVU One şarj edilebilen dahili bir pile ve çoklu gömülü hücresel modemler ve harici USB modem seçeneklerine sahip, eksiksiz bir çözüm. Kolay taşıma için bir çantayla birlikte teslim ediliyor.

Dokunmatik ekran kontrolleri

TVU One’ın kolay, sade, 3.5 inç LCD dokunmatik ekran kontrolleri her iletim üzerinde ön izleme, sistem durumları ve ince ayarlar sunuyor. TVU One cep telefonuyla ya da stüdyodan bir TVU Receiver veya Transceiver görüntü kod çözücü ile kablosuz da denetlenebiliyor. 

Dahili pil ve düşük enerji tüketimi

TVU One ile standart olarak verilen dahili şarj edilebilen pil, 120 dakika kullanım süresi sunuyor. Daha uzun canlı görüntü akışı gerektiğinde TVU One Gold Mount ve V-mount pillerle de uyumlu. TVU One son derece az enerji tüketiyor. 

Kolay IP bağlantıları

TVU One özel canlı görüntü akışı gereksinimlerine uyacak biçimde farklı yapılandırmalarda alınabiliyor. Hücresel 3G/4G/LTE (altı adede kadar gömülü hücresel modem ve dört taneye kadar harici USB modem), mikrodalga, MIMO Microwave Mesh, Ka-band ve Ku-band uydu, BGAN, WiFi, WiMAX ve Etherhet dahil birleştirilmiş birden fazla bağlantı üzerinden aynı anda iletim yapıyor. Bağlantılar  canlı yayını kesmeden eklenebiliyor ve düşebiliyor. 

HEVC/H.265 sıkıştırma desteği

TVU One daha az fazlalık payı ve veri kullanımıyla gelişmiş veri yönetimi için yeni H.265 görüntü sıkıştırma tekniğini kullanıyor. TVU’nun patentli Inverse StatMux Plus teknolojisiyle birlikte TVU One hareket halinde bir taşıt aracında yayın yaparken bile sadece 0.5 saniye gecikmeyle yüksek verimlilik sağlıyor. 

Stressiz çalışma

TVU canlı görüntü akış vericilerinde tek tuşla çalışmanın öncüsü oldu ve TVU One da bu geleneği devam ettiriyor. TVU One sahada yapılandırma gerektirmiyor ve sadece bir butona basılarak 20 saniyeden kısa bir sürede başlatılabiliyor. 

Küçük boyutta zengin özellikler

TVU One küçük boyutuna rağmen eksiksiz performans ve yeteneklere sahip, zengin özelikli bir aygıt. 

Inverse StatMux Plus

TVU One, Inverse StatMux Plus (IS+) adlı patentli bir görüntü iletim teknolojisine sahip. IS+ ile saatte 100 kilometre hızla giden bir araçla giderken bile hücresel 3G/4GLTE modemlerle 1 saniyenin altında gecikmeyle güvenilir HD resim kalitesi garantileniyor. 

Gerçek zamanda sakla ve ilet

TVU One aynı anda hem canlı akış hem de kayıt yapabiliyor. Seçilen yapılandırmaya bağlı olarak 7 saatlik Full HD çekimi kaydedebiliyor. Ayrıca HD dosya aktarım işlevi, HD kalitesinde hatasız bir klibin, vericiye tamamen kaydedilene dek beklemeden gerçek zamanda stüdyoya ulaştırılmasını garantiliyor. 

TVU Grid ile tam uyum

TVU’nun IP tabanlı anahtarlama, yönlendirme ve dağıtma çözümü, yayıncılara bir TVU One canlı görüntü iletimini diğer TVU Grid özellikli bir istasyonla, operasyon merkeziyle veya fiziksel konumla paylaşma imkanı veriyor. TVU Grid anahtarlama, yönlendirme ve dağıtma işlemleri sırasında çok kısa gecikmeye neden oluyor. TVU One ayrıca TVU Command Center, TVU Alert ve TVU Booking Service dahil TVU’nun tüm bulut tabanlı görüntü içerik yönetim çözümleriyle birlikte çalışabiliyor.


Ürün TVU One HEVC veya H.265 Özellikli IP Görüntü Vericisi
Marka TVU Networks
Firma Alen Elektronik
Telefon 0212 363 04 04
Web www.alen.com.tr