Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > 2018 Kış Olimpiyatlarında Calrec Ses Konsolları
2018 Kış Olimpiyatlarında Calrec Ses Konsolları
22.02.2018 11:25

NBC Sports Group’un bir bölümü olan NBC Olympics, Güney Kore’nin PyeongChang kentinde gerçekleştirilmekte olan XXII Kış Olimpiyat Oyunlarının yapımında kesintisiz ses miksi sağlamak için Calrec Audio’nun Summa, Artemis Ray ve Brio dijital ses konsollarını kullanmayı tercih etti.

Calrec Audio PyeongChang’deki Uluslararası Yayın Merkezinde yer alan NBC’nin yapım bölümündeki yoğun izlenme saatleri (prime-time) ses denetim odasına bir Summa konsol sağladı. Ayrıca NBC tek ve çift kişilik kızak yarışlarının yayını için Alpensia’daki dağ kayak ve tatil merkezinde yer alan kayak pistlerinde ana konsol olarak 56 fader içeren bir Artemis Ray kullanıyor. 72 fader içeren bir Artemis Ray, Gangneung kıyı kentindeki sürat pateni tesisinde ve kapalı mekanlarda ana konsol olarak hizmet veriyor. Bir calrec RP1 uzaktan yapım sistemi ile küçük boyutlu bir Brio konsol bu kıyı stüdyosunu destekleyerek, NBC Olympics’in Stamford’daki yayın merkezlerinde bulunan denetim odalarından yapımı uzaktan yönetmesine imkan veriyor. 

NBC Olympics Ses Tasarım Yönetmeni Karl Malone yorum yaptı: “Bu kez PyeongChand kentinde, Kış Olimpiyatları yapım çalışmamızda yine Calrec desteği almaktan çok mutluyuz. Brezilya’da Calrec AoIP modüler kartlarını kullanmıştık, şimdi de Güney Kore’de Calrec modüler kartlarıyla bu yeni teknolojilerin tüm avantajlarından yararlanmaya devam ediyoruz. NBC yapımını kolaylaştırmak için Calrec’in en son Brio ve RP1 sistemlerine sahip olduğumuz için de şanslıyız.

Calrec Audio Başkan Yardımcısı Dave Letson ekledi: “NBC Olympics ile ödüllü yayınlarında birlikte çalışmak bir onur. Her Kış Olimpiyat Oyunlarında NBC spor seslerinde sınırları zorlamaya devam ediyor, ve PyeongChang da bir istisna değil. 2016 yılında Rio Olimpiyatlarında yaptığımız gibi, bir Hydra2 ağı üzerinde Dante ile bağlı, ekibimizce desteklenen yenilikçi, tamamen ağ bağlantılı bir ses operasyonu sunuyoruz.

Calrec ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.