Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ChyronHego ABD’de Güncel Covid-19 Bilgileri Sağlıyor
ChyronHego ABD’de Güncel Covid-19 Bilgileri Sağlıyor
19.05.2020 10:38

ChyronHego ABD’de Covid-19 virüsünün ilçeler düzeyine kadar yayılımının güncel istatistiklerini toplayıp bir araya getirmek için Nexstar, Sinclair ve Quincy Media ile işbirliği yapıyor. ChyronHego ile çalışan bu rakip yayın grupları, ülke çapında yerel yayıncıların izleyicilerine krizi takip edebilmek için gereksinim duydukları sağlayabilmek amacıyla bir araya geldiler. 

Sahadaki çağrı kodu istasyonlarında yer alan muhabirleri olan yayıncılar, virüsün 50 eyalet ve Washington D.C.’deki güncel etkilerini yansıtan verileri toplayıp katkıda bulunmak için benzersiz konuma sahipler. ChyronHego bu verileri başlıca sağlık kuruluşlarından gelen bilgilerle birleştirip organize ederek, ulusal, eyalet ve yerel düzeylerde daha doğru ve zamanında güncellemeler sağlıyor.  

Eski muhabirler tarafından kurulan NewsTicker, ekran üzerinde kayan yazı bandı gösterimlerinin yaratılması için güçlü bir web tabanlı içerik yönetim platformu. PRIME Graphics’in güçlü veri yönetim yeteneklerinden yararlanan NewsTicker, yerel istasyonların hava durumu uyarılarını ve diğer acil haberleri kesintisiz görüntüleyerek yerel kanal markalama sunmalarını kolaylaştırıyor. HTML5 tabanlı kullanıcı arayüzü yapımcıların programları uzaktan dizüstü bilgisayarlarından ve tabletlerinden denetleyebilmelerini garantiliyor. 

Nexstar, Sinclair ve Quincy Media yerel düzeyde NewsTicker üzerinde standartlaştılar ve NewsTicker’ın diğer çağrı kodu istasyonlarıyla birleştiler, böylece istasyonları ABD’nin tamamına yakınını kapsıyor. ChyronHego ve bu dört yayın grubunun personeli, yerel toplulukların krizle başa çıkmalarına yeniden ayağa kalkmalarına yardımcı olmak amacıyla Covid-19 veri tabanını hayata geçirmek için mesai saatlerinden sonra ve hafta sonları da çalıştılar. 

ChyronHego ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan ya da 0549 464 40 89 Whatsapp numarasından Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.