Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > ETC fos/4 Fresnel LED Işık
ETC fos/4 Fresnel LED Işık
01.03.2021 11:09

Fresnel ışıklar aydınlatma tasarımının en başından beri piyasada. Bu güçlü akkor lambalar pürüzsüz yaygın ışıkları, ayarlanabilir zoom yetenekleri ve inanılmaz parlaklıklarıyla biliniyor. LED’lerin çıkmasıyla Fresneller güzel ışıklarından çok teknolojileri hakkında konuşulur oldular. Ve şimdi de yenilikçi bir aydınlatma aygıtı geliyor; Fresnel lensli bir LED kaynak.

fos/4 standart bir akkor Fresnelin en beğenilen özelliklerini alıp, ETC’nin diğer profesyonel düzeydeki ışık kaynaklarının incelikli renk miksi, pürüzsüz sönümlenme (fade) ve LED teknolojisini katıyor. fos/4 ile LED sistemli bir gerçek Fresnel elde ediliyor, tam tersi değil.

Artık izleyicilere en gerçekçi ortamlar ve cilt tonları sunma zamanı. Prodüksiyon sırasında gerçekleştirilebilecek şeyleri post prodüksiyona bırakıp düzeltmenin gereği yok. fos/4 hem ayarlanabilen bir beyaz ışık Daylight HDR grubu, hem de tam renkli bir Lustr X8 grubu olarak alınabiliyor.

Sezgisel kullanıcı arayüzü

Kullanıcı arayüzü (UI) sinematik iş akışı düşünülerek tasarlandı. Verimlilikten ödün verilmeden, kolay ve sezgisel özelliklerle donatıldı. Dört adet arka ışıklı kontrol düğmesi, ekran üzerinde denetledikleri özelliklere göre renk değiştiriyor. Yeni kullanıcılar bile ayarları hızla ve kusursuz şekilde yapabiliyorlar. 

Renk denetimi

fos/4 aydınlatma aygıtının fabrika ayarları değiştirilebiliyor. Eklemeli renklerle çalışılıyorken ışık kaynağı sıklıkla istenen rengin nasıl karıştırılacağına karar veriyor. Birçok farklı seçenek var. Klasik olarak aydınlatma aygıtları oluşturmaya çalıştığınız renklerin en parlak olanlarını karıştırmayı tercih eder. Bu size yoğunluk sağlasa da, kaliteli bir ışık vermez. Kaliteyi hedeflemek yoğunlukta fark edilebilir bir azalmaya neden olabiliyor. ETC artık ne görmek istediğinize kendinizin karar vermenize izin veriyor. En parlak veya en iyi renk spektrumunu seçmek için ayar (tune) işlevi kullanılabiliyor.

Kablosuz denetim

Kısa mesafeli kablosuz iletim (NFC) teknolojisi sayesinde ışık kaynağında enerji yokken bile cep telefonu veya tabletten ETC’nin Set Light uygulaması kullanılarak kaynağın kurulum ayarları dahil bilgi çekmek veya koymak mümkün. 

Veya konsolla birlikte City Theatrical’ın Multiverse kablosuz DMX denetimi de kullanılabiliyor. Aşırı radyo enerjisi kullanmadan tek bir vericiden 10 adede kadar DMX ortamına yayın yapılabiliyor. 

13-55 derece zoom

LED yeteneklerine sahip gerçek bir Fresnel olan fos/4 Fresnel, kaynağın önünden ve arkasından zoom kontrolü sunuyor. Işık demeti ayarlandıktan sonra kenarları denetlemek için panjur kapakları veya başka aksesuarlar kullanılabiliyor. 

Koyu kırmızı

Koyu kırmızı bir LED eklenmesiyle cilt tonları, günbatımları ve karamsar doygun renkli sahneler daha iyi sunulabiliyor. ETC alev ışığı, günbatımında romantizm, en ayrıntılı cilt tonları ve en orijinal beyazları kusursuz yakalamak için gereken en koyu kırmızıyı oluşturmak için CIE renk alanının köşelerine daha da yaklaştı. 

fos/4 sayesinde gerçeklikten kameraya ayrıntıları kestirilebilen renkler sağlanıyor. Bu yenilikçi Fresnel lensli LED ışık kaynağı, aydınlatma tasarımında günlük çalışma biçiminde dönüşüm yaratıyor. 


Ürün fos/4 Fresnel LED Işık
Marka ETC
Firma Mavi İletişim
Telefon 0212 274 69 10
Web www.maviiletisim.com.tr