Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Sony PVM-X2400 ve PVM-X1800 Profesyonel 4K HDR Monitörler
Sony PVM-X2400 ve PVM-X1800 Profesyonel 4K HDR Monitörler
21.02.2021 10:48

PVM-X serisi, geniş renk gamlı, yüksek parlaklıkta, yüksek kontrastlı, iyi gri skalalı, geniş izleme açılı ve eşit dağılımlı bir 4K üstün kaliteli LCD panele sahip. Sony bu paneli, endüstride lider konumdaki BVM-HX310 monitörün 1,000 cd/m2 parlaklığı ve 100% renk gamı kapsamıyla donattı. Bu özellik canlı yapımlar, TV programları, belgeseller, müzik programları, filmler, dizi yapımları, reklam filmleri gibi çok yönlü görüntü yapımlarında kamera çekiminden düzeltmeye kadar tüm süreçte bir renk eşleştirme değeri sağlıyor. Tek bir projedeki tüm profesyoneller, farklı zamanlarda ve farklı yerlerde çalışıyor olsalar bile ortak bir içerik renk ve tonu görünümünü ve anlayışını paylaşabiliyorlar. Böylece herkes birbiriyle kolayca haberleşebiliyor.

TRIMASTER ile kusursuz renk reprodüksiyonu

TRIMASTER kusursuz resim reprodüksiyonu, hassas görüntüleme ve kaliteli görüntü tutarlılığı için bir tasarım mimarisi. Hızlı sinyal işleme, giriş sinyalinin Optical Electrical Transfer Function ile kusursuz doğrusallaştırılması, hatasız renk reprodüksiyonu gibi sinyal işleme sistemi ve panel denetimiyle ilgili birçok avantaj sunuyor. 

Dynamic Contrast Drive 

Yeni arka ışık sürücü sistemi Dynamic Contrast Drive, karedeki sahneye uyarlamak için arka ışığın parlaklığını dinamik olarak değiştiriyor. Bir bakışta parlak ışıkların ve zayıf ışıkların toplam dengesi rahatça kontrol edilebiliyor. Bu yeni sistemin diğer avantajları, sürücünün hiç yapay hale etkisine neden olmaması ve her sinyal düzeyinin ilgili her ekran parlaklığında görüntülenmesi. Bu sürücüyle monitör 1,000,000:1 kontrast oranıyla dinamik performans gösterebiliyor. 

Siyah ayrıntısı

LCD panel mekanizması nedeniyle panel yüzeyinden arka ışık sızması kaçınılmaz. Black Detail High/Mid/Low işlevi karanlık, düşük APL (average picture level) düzeyli görüntülerde siyah ayrıntıların daha doğru izlenmelerini sağlıyor. 

Kullanıcı arayüzü

OSD (On-Screen Display) menü yapısı mevcut Sony 4K monitörlere göre büyük ölçüde değişti. Sığ katmanlı bir yapıya sahip ve OSD geldiğinde ayar değerleri görülebiliyor ve hızla değiştirilebiliyor. Status menüsü üstten alt tarafa alındı. 4K/2K ayarları giriş ayarları/kullanıcı ön ayarları tek bir kanal içinde bütünleştirildi. Kullanıcı 30 adet kanal yaratıp kendi tercihlerine göre isimlerini değiştirebiliyor. Operatörler için ön kontrol paneline Channel Select butonu kondu. Sadece kanal adı, renk alanı, EOTF, girişin görüldüğü listeden bir kanal seçilebiliyor. Function tuşlarına kolayca kanallar da atanabiliyor. 

Aynı monitörü birden fazla kişi kullanırken her kullanıcı bir kanala ayar verisini kaydedebiliyor ve gerektiğinde bu veriyi bulup getirebiliyor, böylece zaman alan tekrar tekrar ayar işinden kurtuluyor. Aynı monitörü birden fazla kişinin kullandığı durumda tüm monitör verileri kaydedilip bir parolayla kilitlenebiliyor. Her kullanıcı tüm veri değerlerini serbestçe değiştirilebiliyor ve ama bunlar parolayı bilmeyen kişiler tarafından üzerine kayıt yapılamıyor ve monitör belleğine kaydedilemiyor. 

F-key yapılandırmasını hızlandırmak için sadece işlev tuşuna basılı tutularak ayarlar menüsü ekranına kestirmeden gidilebiliyor. İşlevleri arttırmak için artık yeni bir Function Key Preset var. İşlev tuşlarının farklı kombinasyonları yaratılıp saklanabiliyor ve Function Key Preset ön ayarlarından biri kolayca ve hızla seçilebiliyor. Sadece Channel değil, Function Key Preset, Color Temperature ve Marker ismi de OSD klavyeden isimlendirilebiliyor. 

PVM-X2400/X1800 monitörlerde ve BKM-17R monitör kontrol ünitesindeki Ethernet portu, standart bir Ethernet bağlantısı üzerinden ekran görüntüleme değişkenlerinin uzaktan kumandasına imkân veriyor. Tek bir BKM-17R monitör kontrol ünitesi, otuz iki adede kadar monitörü denetleyebiliyor. 

 • Hem yeni hem geleneksel aygıtlar için 4K görüntü giriş çeşitliliği
 • Video Payload ID ile çeşitli sinyal ayarları ve otomatik ayar
 • Kullanıcı 3D LUT dosyaları
 • Dörde bölümlü görüntüleme
 • HDR/SDR Scale ve Audio Level Meter Display ile 4K/HD Scope’lar
 • Esnek ve değişken Area Markers, Aspect Marker, Center Marker
 • DC 22 – 32 Volt ile çalışma
 • Askıya ve duvara montaj
 • Güvenilir mekanik tasarım, opsiyonel koruma paneli, 19 inç EIA standart kabin rafına montaj
 • Karmaşa yaratmayan konektör paneli
 • 4K (4096 x 2160) ve 2K (2048 x 1080) giriş
 • Açılışta ön ayar seçimi
 • Optimize edilmiş düşük gecikmeli I/P çevrim
 • Zoom işlevi
 • Ses kesme özellikli yüksek ses basınçlı stereo hoparlörler (2W+2W).

Ürün PVM-X2400 ve PVM-X1800 Profesyonel 4K HDR Monitörler
Marka Sony
Firma Sony Türkiye
Satış ve bilgi için arka kapakta belirtilen  Sony iş ortakları ile temasa geçiniz.