Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Studio Network Solutions EVO Paylaşımlı Bellek Sunucuları
Studio Network Solutions EVO Paylaşımlı Bellek Sunucuları
01.03.2021 11:12

Post prodüksiyon ekipleri medya paylaşmak, işbirliği yapmak, önemli işler güvende tutmaya gereksinim duyuyorlar; Bu herkes aynı odada olduğunda bile önemliyken, işlerin birden fazla fiziksel konum üzerinde yapılması gerektiğinde çok daha zorlu.

Birlikte çalışmak kolay

İnsanlar fiziksel olarak aynı konumdayken projeleri verimli bir şekilde tamamlamak kolay. Herkesin aynı mekânda olması, yaratıcılığın önündeki birçok engeli ortadan kaldırıyor.

Ayrı yerlerde çalışmak strateji gerektirir

Projelerin uzaktaki kullanıcılar arasında koordine edilmesi gerektiğinde önemli engeller yola çıkıyor. Evde büyük kurgu işleri üzerinde çalışmak veya dev medya varlıklarını uzaktaki ekiplerle ve serbest çalışanlarla paylaşmak, güvenlik, internet hızı ve güvenilirliği, organizasyon, iş akışı ve iletişim sorunları yaratıyor. Artık bu sorunların birçoğunu çözebilen bir yöntem var.

Uzakta ama birlikte – Çok konumlu/karma iş akışı

Araçlar akışın içinde kaybolup sadece işe odaklanıldığında yaratıcılık yükseliyor ve kurgu uzmanları hızlı bilgisayarlar ve paylaşımlı bellekler üzerinde pürüzsüzce işbirliği yapabiliyorlar. 

En iyi koşullar altında dev dosyaları kendi ağınızın dışına yüklemek veya karşıdan indirmek zorunda kalmazsınız, ama küresel bir pandemi geldiğinde işler tersine döner ve hangi uzaktan çalışma sorununu önce çözeceğinizi şaşırırsınız. Buna rağmen aslında küresel bir krize dönüşmesi gerekmez.

Büyük yapım şirketlerinin genellikle farklı binalarda, kentlerde ve hatta ülkelerde yürüyen çalışmaları var. Spektrumun diğer ucunda yenilikçi kurgu uzmanları en iyi çalışmalarını evlerindeki bir kurgu yazılımıyla yapıyor ve başka bir evden çalışan uzmana rötuş için gönderebilir.

EVO – Yaratıcı ekipler için iş akışı belleği

Kullanımı kolay bir görüntü bellek deposu ve medya yönetim sunucusu olan EVO, her post prodüksiyon ekibinin daha etkin çalışması için tasarlandı. EVO sayesinde kurgu uzmanları, renk uzmanları ve yapımcılar medya ve projelerine kolayca erişebildiklerini, paylaşabildiklerini ve bulabildiklerini bilerek, uyum içinde çalışabiliyorlar. 

EVO ile tüm projeler ve medya, ekipteki yetkili herkesin erişebildiği merkezi bir konumda, tek bir yerde birlikte olabiliyor. Medya ve diğer proje malzemeleri EVO sunucuya konduktan sonra, herkes tarafından erişilebilir, isteyen kullanıcı kurgu yapabilir veya inceleyebilir. 

ShareBrowser ve Nomad

EVO sunucunun içerisinde tamamen bütünleşik bu iki uygulama, tesisteki ve uzaktaki kullanıcıların medyayı organize etmelerine ve daha verimli şekilde birlikte çalışmalarına yardımcı oluyor. 

ShareBrowser MAM

Kullanımı kolay medya varlık yönetim yazılımı ShareBrowser, ekip tarafından görüntü, resim ve ses dosyalarının etiketlenmesi, düzenlenmesi, bulunması, yorum yapılması ve gözden geçirilmesi için kullanılabiliyor. 

SNS Nomad

Nomad kurgu uzmanlarını hemen her yerden çalışmaya hazırlayan kaynak ve EVO kod dönüştürücü tarafından otomatik yaratılan proxy medyayı toplamak için kullanılıyor. 

VPN

VPN gerekiyorsa yaklaşık 60 dakikada sıfırdan başlanıp kurulabiliyor. Uzaktaki kullanıcıları EVO’ya bağlamanın güvenli ve kolay bir yolu olan SNS Cloud VPN eklenebiliyor.  


Ürün EVO Paylaşımlı Bellek Sunucuları
Marka Studio Network Solutions
Firma Aviteng
Telefon 0212 549 99 92
Web www.aviteng.com