Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Uzak Bağlantı İçin Yeni Çözümleri Keşfedin
Uzak Bağlantı İçin Yeni Çözümleri Keşfedin
23.10.2021 17:01

Dünya günden güne birbirine daha bağlı hale gelmeye ve mobilleşmeye devam ettikçe, küresel olarak daha fazla yayıncı ve prodüksiyon şirketi IP’ye geçişe öncelik vermekte; yeni kitlelere ulaşmak ve içeriklerini çeşitli platformlarda canlı yayınlamak için bulutu benimsemektedirler. 

Canlı yayın içeriklerinin hedef kitleye ulaşabilmesi, yayınların başarılı bir şekilde yapılabilmesi için, içeriğin; güvenli, yüksek kaliteli ve düşük gecikmeli kablosuz ağlar üzerinden gönderilebilmesinde çok sağlam bir bağlantının gerekliliği kaçınılmazdır. 

Eğer bulutta çalışmak istiyorsanız ona bağlı olmanız gerekmektedir. 

Neyse ki Profen çözüm ortağı Dejero, her yerde güvenilir bağlantı vadeder. Dejero, bir dizi özel tasarlanmış bağlantı çözümleri ile canlı video aktarımı ve esnek İnternet erişimi için geçici veya sabit konumlarda, araçlarda veya cihazlarda personeli kablosuz olarak bağlamak için bağlantı çözümleri sunar. Bu iki çözüm; uzak, sanal veya bulutta prodüksiyon yapan tüm kuruluşlar için son derece yararlıdır.

Dejero’yu diğerlerinden ayıran şey, Smart Blending Technology — 3G/4G/5G hücresel ve taşınabilir uydu dâhil olmak üzere birden fazla sağlayıcıdan gelen bağlantıları, Wi-Fi ve ethernet’ten gelen geniş band bağlantısıyla akıllı bir şekilde birleştirerek sanal bir “ağlar ağı” oluşturması ve kuruluşlara güvenebilecekleri bir bağlantı sunabilmesidir. 

Her geçen gün tek bir IP bağlantısına güvenmenin çok önemli bir canlı yayında paket kaybına, band genişliği değişimlerine ve en kötü senaryo olarak da kesintilere neden olabileceği, bu yüzden de farklı bağlantıları tek bir hizmette birleştirerek oluşturulan ağ esnekliğinin ne kadar önemli olduğunu konusundaki farkındalık artmakta ve özellikle önem kazanmaktadır. Smart Blending Technology, gerçek zamanlı olarak bireysel bağlantıların band genişliklerindeki değişimleri, paket kayıplarını ve gecikme farklılıklarını dinamik ve akıllı bir şekilde yöneterek, paketleri sorunsuz bir şekilde yeniden yönlendirir ve bireysel bağlantılarda oluşabilecek kesintilerde, bozulmalarda oturumun devamlılığını sağlar.

Başka bir deyişle, canlı yayın akışınız kesintiye uğramaz. 

Bu düzeyde sağlam bir bağlantıyı (ve buna eşlik eden gönül rahatlığını) sağlamak için Profen çözüm ortağı Dejero, müşterilerini mobil ortamlardayken ses, video ve veriyi içeren genel amaçlı uygulamalar ile güvenilir bağlantıya sahip olmaları için tasarlanmış olan GateWay ağ birleştirme (network aggregation devices) cihazları ile donatmakta ve sabit lokasyonlara kablosuz bağlantı temin etmektedir. GateWay gelişmiş güvenilirlik, genişletilmiş kapsama alanı ve daha fazla band genişliği sunmaktadır.

Kendisine açık havada gerçekleşen bir Guinness Dünya Rekoru denemesini sınırlı İnternet bağlantısı ile YouTube’da canlı yayınlama görevi verilen ve bu bağlamda prodüksiyonu ve bağlantıyı ağ kesintilerine veya olası ağ tıkanıklıklarına karşı korumasız bırakmak istemeyen Montreal merkezli multimedya prodüksiyon şirketi Scratch Takes, Dejero GateWay’i seçti. 

Teknik müdürü John Castillo, “Etkinliğimizin tümünün canlı olarak yayınlandığından ve izleyicilere sorunsuz ulaştığından emin olmak için çabalarken, bağlantı ile ilgili yaşayabileceğimiz sorunlar tüm çabalarımızın boşa gitmesine neden olabilirdi ama müşteri hizmetlerinden kullanım kolaylığına ve güvenilirliğe kadar her şey son derece sorunsuz geçti” dedi. 

Castillo, “6 modemli GateWay, taşınabilir iş akışlarına kablolu bir bağlantıymış gibi entegre olan çok güvenilir bir ağ oluşturmak için mevcut hücresel bağlantıları bir araya getirdi ve sanki etkinlik mekanının sabit ağına bağlıymışız gibi hissettim” diye belirtti. 

Scratch Takes geleneksel olarak sabit etkinlik mekanlarından veya stüdyolardan müzik prodüksiyonlar için özel olarak tasarlanmış hizmetler sunmaktadır. Ancak Dejero GateWay, açık havada yapılan etkinlikler veya sınırlı İnternet erişimine sahip etkinlik mekanlarından yapılacak canlı yayınlar için alternatif çözümler sunmaktadır. Dejero, GateWay ürünü ile Scratch Takes gibi müşterilerin, yeni projeler üstlenme ve daha geniş bir müşteri tabanına hizmet sunma konusunda özgüvenlerini artırarak bulut tabanlı canlı yayın hizmetlerinde yeni bir çağın başlangıcını işaret etmektedir.

Benzer şekilde, Asya’da yerleşik bulunan lider yayıncılık, bulut ve profesyonel ses ve görüntü sistem entegratörü olan Ideal Systems firması vaazlarını, konferanslarını ve konserlerini tüm dünyaya canlı olarak yayınlamak üzere Malezya, Singapur ve Avustralya’daki merkezleri arasında gerçek zamanlı kesintisiz bağlantı ile gerçekleşen canlı yayın akışını merkezine almış olan küresel bir dini gruba hizmet sunmak için Dejero Gateway’i kullanmaktadır. GateWay, birden fazla lokasyonla paylaşılabilen yüksek kaliteli, düşük gecikmeli video ve ses beslemelerini üretmek için IP ağlarını birleştirir ve bu şekilde operatörlerin farklı lokasyonlardan beraberce çalışabilecekleri naklen yayın prodüksiyonlarına imkan sunar. Ideal Systems’in Güneydoğu Asya teknoloji müdürü Updesh Singh, “GateWay, sahip olduğu çoklu SIM kart seçeneği ile mükemmel bir hücresel bağlantı kapasitesi sunmakta ve bu sayede ağ kopmaları, sistemi yeniden başlatma veya bağlantı kaybı gibi sorunlar bertaraf edilmiş olmakta, olağanüstü güven verici bir yedeklilik seviyesi sağlanmış olmaktadır”.

Kararsız bir bağlantı, prodüksiyonunuzu durma noktasına getirebilir. Tutarlı ve güvenilir İnternet bağlantısı vazgeçilmezdir ve tüketiciye yönelik LTE hücresel erişim noktaları veya yedekleme çözümlerinden farklı olarak Profen çözüm ortağı Dejero, sınırsız yaratıcılık için gereken esnek kablosuz İnternet bağlantısı sağlayarak prodüksiyon şirketleri ve canlı yayın ekipleri için yeni bir naklen yayın imkanları sunmaktadır.

Dejero ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve demo talepleriniz için 0212 210 27 70 numaralı telefondan Profen’i arayabilirsiniz.