Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AVIWEST’ten Canlı Uzaktan Yapım İçin RACK400 4K UHD ve Multi-HD Kodlayıcı
AVIWEST’ten Canlı Uzaktan Yapım İçin RACK400 4K UHD ve Multi-HD Kodlayıcı
23.10.2021 17:10

Canlı görüntü toplama çözümleri alanında önde gelen firmalardan AVIWEST, denetimsiz IP ağları üzerinden uzaktan ve evden görüntü yapımcılığına yönelik RACK serisi kodlayıcılarının yeni kuşağını sunuyor. Küçük boyutlu, yarım U yer kaplayan RACK400, dört adede kadar yüksek çözünürlüklü, tamamen kare senkronlu görüntü sinyali için 4K UHD ve çok kameralı iş akışlarını destekliyor. Mevcut ve yeni altyapılarla çalışmak için hem en son kuşak H.265/HEVC hem de kendini kanıtlamış H.264/AVC sıkıştırma standartları destekleniyor. RACK400 üst düzey yapımlar için sekiz ses kanalıyla birlikte 4Kp60 düzeyine kadar çözünürlüklerde çok iyi kalitede görüntü ve yüksek performans sunuyor. 

AVIWEST Ürün Müdürü Samuel Fleischhacker bilgi verdi: “Yayıncılık sektöründe oyunun kurallarını değiştirmeye aday RACK400, canlı uzaktan yapımları hızlandırıyor ve hem sermaye hem de işletme harcamalarında yüksek üretkenlik ve önemli tasarruflar sunuyor. Hareket halinde yapımlarda yayıncılar kurulması kolay donanıma gereksinim duyuyorlar. Küçük, hafif ve güçlü RACK400, sıra dışı görüntü kalitesi sunuyor.

RACK400 spor, eğlence, konser, siyasi faaliyet ve etkileşimli TV programları dahil canlı etkinliklerin uzaktan yapımlarında yayıncıların karşılaştıkları tüm zorlukları gideriyor. RACK400’ün geniş kapsamlı özellikleri sayesinde yayıncılar merkezi bir tesisten daha yüksek verimlilikle içerik üretebiliyorlar. İleri özellikleri arasında stüdyoda mükemmel ve kesintisiz kamera geçişlerini garantilemek için çok sayıda kamera arasında görüntü iletimi, kare hassasiyetinde senkronizasyon, onay takibi ve teleprompter için stüdyodan etkinlik mekânına yüksek tanımlı görüntü geri dönüşü var. Ayrıca RACK400 sahadaki ekiplerle stüdyo operatörleri arasında iletişimi optimize etmek için tam çift yönlü interkom, uzaktan kamera denetimi için yenilikçi veri birleştirme, canlı etkinlikler sırasında tally ışığı yönetimi ve diğer IP aygıtların denetimini de sağlıyor. 

RACK400 her türlü ağ (hücresel, uydu, kiralık IP hattı, halka açık internet) üzerinden güçlü, hatasız iletim sağlayarak, AVIWEST’in iki kez Emmy Award kazanan Safe Streams Transport teknolojisi sayesinde 0,5 saniyeye kadar düşük düzeyde uçtan uca gecikmeyi garantiliyor. Bu teknoloji yüksek ağ işlem hacmi kapasitesine ve maksimum hizmet kalitesine erişmek için gelişmiş ağ birleştirme, uyarlamalı yeniden paket iletimi ve ileriye dönük hata düzeltimi (Forward Error Correction) FEC tekniklerini bir araya getiriyor. 

AVIWEST ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 80 50 numaralı telefondan Momento Medya’yı arayabilirsiniz.