Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Central Post LA Dolby Atmos Miksi ve Kalite Kontrol İş Akışları İçin EVO’yu Seçti
Central Post LA Dolby Atmos Miksi ve Kalite Kontrol İş Akışları İçin EVO’yu Seçti
23.10.2021 18:06

Kaliforniya’da yapım hizmetleri veren Central Post LA (CPLA) firmasının yeni tesisine dört denetim odası, üç kayıt alanı ve Avid Media Composer, Adobe Premiere ve bir DaVinci Resolve renklendirme yazılımının çalıştığı üç eksiksiz kurgu sistemi tasarlandı. CPLA diğer tesislerin çoğunda bulunmayan bir şeyle donatıldı; Dolby Atmos for Home Nearline miks sistemi. 

Teknoloji tarafında her ses odası Dante kullanılarak IP üzerinden ses (AoIP) yoluyla bağlı, ve Pro Tools, Media Composer, Adobe Premiere, DaVinci Resolve iş istasyonları 10Gb Ethernet üzerinden tesisin donanım odasındaki merkezi ve güvenli EVO paylaşımlı bellek sunucusuna bağlı. Central Post LA Operasyonlar Başkan yardımcısı Reid Caulfield, her odanın bağlantılı olmasının ADR ve dublaj iş akışları için önemli olduğunu vurguladı. 

Los Angeles bölgesinde evde miks için Dolby Atmos donanımlı ve sertifikalı az sayıda tesisten birine sahip Central Post LA, müşterilerinin gereksinimlerini karşılamakta önde gidiyor. Fakat müşteriler bugün artık sadece harika mikslerden daha fazlasını istiyorlar.

Veri depolamada içerik güvenliği, medya kaydedildikten sonra dağıtım ve arşive hazır olana dek sunucuda kalması; dosya çoğaltma, yerel iş istasyonlarına kopyalama, eve iş götürme gibi şeylerin olmamasını gerektiriyor. 

Central Post LA için ayna kopyalı 96TB Nearline ile bir 96TB kapasiteli EVO bu işi görüyor. Reid şöyle yorum yaptı: “Müşterilerimiz insanların dosyaları kopyalamalarını istemiyor; lojistik bir kâbus haline geliyor. İki hafta içinde bir güvenlik denetiminin olacağını bilen tesislerle çalıştım ve başarıyla geçmek çılgınca bir uğraşı idi. EVO ve diğer güvenlik önlemlerimizle etrafta dolaşan dosyalar hakkında endişelenmek zorunda kalmıyoruz.

Reid ve ekibi bugünlerde ünlü bir bilim kurgu programının Atmos miksi üzerinde çalışıyor. Bu yapımın tüm ilk sezonu için 5.1’den 7.1.2’ye bir upmix planlıyorlar. Çoğu iş 80-90 kanaldan yukarıya çıkmazken, yabancı dilde dublaj için 120’ye; kalite kontrol, çok dilde ve kanalda sürümler için 150’ya kadar çıkabiliyorlar ve Reid bu tip işlerin daha fazla yaygınlaşacağını düşünüyor. 

EVO ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.