Reklamı Kapat
Anasayfa > Fuarlar > PROFEN
PROFEN
01.10.2018 15:53

İlk grup şirket PROFEN İletişim Teknolojileri, 1995 yılında İstanbul’da küçük bir grup tarafından kuruldu ve Türkiye ile çevresinde en çok yayın ve uydu haberleşmeleri alanında hizmet vermeye başladı. Şirket zamanla etkinliklerini haberleşmenin farklı alanlarına genişletti ve Aralık 2007’de 150’den fazla çalışanıyla yedi şirketten oluşan PROFEN Grup’u kurdu. 

  • Yayın ve satcom alanında PROFEN İletişim Teknolojileri
  • Kamu ve savunma alanlarında PROFEN Savunma Teknolojileri
  • Geniş bant internet ve uydu kapasitesi yönetimi uzmanı ICT Telekomünikasyon
  • CATV, SMATV ve güvenlik sistemlerinde Proaktif (CCTV, yangın tespit sistemleri, akıllı ev, erişim denetimi, interkom vb.)
  • Geniş bant internet konusunda SatNet
  • Uluslararası proje yönetimi ve satışı için PROFEN UK
  • Mühendislik, tedarik ve yapılandırma alanında PROFEN Mühendislik

PROFEN Grup İstanbul merkezli olup, Ankara ve Birleşik Krallık’ta büroları var. 

Tüm PROFEN Grup şirketleri ticari ürün serilerinden gizli askeri projelere kadar değişen geniş bir endüstri spektrumundan eksiksiz uzmanlık ve bilgiye sahip, ve başlıca altı piyasada ürünler ve hizmetler sunuyor; uydu haberleşme, savunma, kamu, kurumsal, yayın, kablo ve geniş bant internet. 

Sistem bütünleştirme ve hizmet işlerinin yanı sıra özellikle uydu haberleşme ve savunma alanlarında kendi araştırma-geliştirme ve üretim yeteneklerine sahip ve bugüne kadar müşterilerine birçok yenilikçi ve yüksek teknolojili çözüm sundu.

PROFEN Grup Konya’daki Türkiye’nin ilk ve tek özel Satellite Gateway tesisiyle sadece Türkiye’de değil bölge ülkelerine de hizmet veriyor. Bugünlerde Avanti tarafından bölgeye geniş bant internet sağlamak için kullanılıyor. 

EagleEye yönetim sistemi

PROFEN’in EagleEye yönetim sistemi, NMS dünyasında yeni bir evreyi temsil etmekte; yayıncılar, Teleport ve Telekom operatörleri, veri merkezleri veya tesisler için servis seviyesi yönetimi özelliğine sahip eksiksiz bir sistem yönetimi aracı sunmaktadır. EagleEye, servis seviyesinde işlem yapma kapasitesi ile sadece bir yer istasyonunu veya tesisi çalışır halde tutmak için kullanılan klasik bir monitör ve kontrol sistemlerine göre ilave avantajlar sunmaktadır. 

KYMETA mTennau7 Uydu Haberleşme Sistemi 

PROFEN’den yat, bot ve tüm diğer deniz araçları için; uydu haberleşme çözümü. 

Artık, denizde seyir halindeyken de internete bağlı kalabilecek, bir taraftan internetin sunduğu imkanlardan yararlanırken, diğer yandan IP üzerinden telefon görüşmelerinizi yapabilecek, ofisiniz ile veri bağlantısı kurabilecek, sevdiklerinizle mesajlaşabileceksiniz. 

PROFEN, KYMETA ile kurduğu iş birliği ile, daha önce mekanik olarak karmaşık bir yapıya sahip çanak antenler ile mümkün olan uydu haberleşme hizmetini; artık, tepsi gibi düz ve hiç bir haraketli parça içermeyen tamamen elektronik bir sistem olan KYMETA mTenna ile sağlamaktadır . 

uNita-74/98Ka-Band Mobil Terminal

uNITA, uydu iletişimleri için hafif ve kompakt bir Ka-Band mobil terminal. Uydu üzerinden, video-ses iletimi de dahil IP veri iletişimleri için tasarlanmış olan uNITA, SNG, GSM Backhaul, CCTV, felaket yönetimi, petrol ve gaz arama, askeri iletişimler ve fiber yedekleme de dahil tüm uygulamalar için ideal. uNITA 74 cm ya da 98 cm reflektör ile beslenebiliyor. Tam motorize ofset anten ve odaklı anten besleme ucu, araca monte edildiğinde aerodinamiği geliştirmek için isteğe bağlı bir muhafaza içine yerleştirilebiliyor.

PROFEN’in XY pedestalları, alçak yörüngelerde (LEO) ve orta yörüngelerdeki (MEO) uyduları takip etmek için ideal. Benzersiz tasarımı, geleneksel üç eksenli sistemlerde karşılaşılan genel keyhole (90-180 derece arasındaki takip problemi) sorununu ortadan kaldırıyor. XY pedestal tasarımı güvenlik, güvenilirlik ve adaptasyon için geliştirildi. Pedestal, çeşitli boyutlarda reflektörleri taşımak ve 2m-7,5m arasında L-Band’tan Ka-Band’a kadar farklı RF bantlarında çalışmak için farklı varyasyonlara sahip.

KyWay Go Mobil Uydu Terminali

Bağlantı kritik olarak ihtiyaç duyulduğunda kesilebilir. İhtiyacınız olduğunda, uzak bir olaya yanıt verirken, mevcut altyapının işlevini yerine getiremediği şehir ortamında ya da operasyonların güvenilir iletişimler gerektirdiği dünyanın başka yerlerinde Kymeta bunu sizin için kolaylaştırıyor. KyWay Go ürün serisi devrimsel KyWay mobil uydu terminalini taşınabilir ve sağlamlaştırılmış kasalarla entegre ediyor. Bu, KyWay Go terminalin ticari uçaklar ya da nakliye araçlarında taşınmasını sağlıyor. Birçok farklı platforma kolayca sabitlenebiliyor ve beş dakika içinde çalışır hale geliyor.

MPT-65Ka ManPack Terminali 

PROFEN’ın Ka-band satcom terminali, uzaktaki askeri birlikler, acil yanıt sistemleri, muhabirler ve herhangi bir iletişim altyapısı olmayan, uzak ve zorlu koşullarda çalışan izole işçiler için hızlı, hafif, portatif bir manpack uydu iletişim çözümü sunuyor. Sıra dışı RF performansının yanı sıra MPT-65Ka, rakiplerine nazaran çeşitli operasyonel ve lojistik avantajlar sunuyor. Kompakt tasarım ve akıllı paketleme konseptleri, tek kişiyle kurulum ve işletimi kolaylaştırıyor. Terminal ticari uçak uyumlu bir taşıma sırt çantasına toplanabiliyor, ayrıca isteğe bağlı bir IATA uyumlu sağlamlaştırmış sert kılıf ile birlikte teslim edilebiliyor. 

www.profen.com

En Çok Okunanlar
Dergi