Reklamı Kapat
Anasayfa > Fuarlar > Analogdan Dijitale: Musikmesse ve Prolight + Sound Kente Müzik Getirdi
Analogdan Dijitale: Musikmesse ve Prolight + Sound Kente Müzik Getirdi
21.04.2018 16:02

10 -13 Nisanda düzenlenen Prolight + Sound ile 11-14 Nisanda gerçekleştirilen Musikmesse fuarları, etkinlik ve medya teknolojileri, müzik aleti ticareti, müzik prodüksiyonu, eğitimi ve terapisi, müzik ticareti sektörlerinden uzmanlara eksiksiz bir program sundu. Konuşmalar, konferanslar ve panel tartışmaları, uzmanlara ve diğer ilgili taraflara 3D ses, 360 derece film, sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik tekniklerinin stüdyolarda ve canlı gösterilerdeki çalışma pratiklerini nasıl değiştirdiğini ve ticaret, kültür ve eğitim alanları üzerinde karar verici etki yapan eğilimleri gösterdi. Fuar tarafında çok sayıda ürünün ilk durusu yapılırken, Musikmesse Festivali otuzdan fazla mekanda 60 konserle şehre enerji kattı. 

14 Nisan Cumartesi akşamı Dionne Warwick ile New York Filarmoni Orkestrası konseri, müzik ve etkinlik dolu bir haftanın kapanışı oldu. Beş gün süren Musikmesse ve Prolight + Sound sırasında 56 ülkeden 1.803 şirket en son ürünlerini tanıttı.

Toplu taşımadaki grevlere ve fuarın başlangıcında yaklaşık 800 uçuş iptaline rağmen, 152 ülkeden 90.000 ziyaretçi yolunu Frankfurt Fair and Exhibition Centre’a çevirdi. Önceki yıllar gibi bu kez de Frankfurt’taki otuzdan fazla yerde verilen Musikmesse Festivali konserlerine 20.000 civarı ziyaretçi katıldı. 

Beklendiği gibi, profesyonel ziyaretçilere ayrılan günlerin yeniden başlaması nedeniyle Almanya’dan kişisel ziyaretçilerin sayısında bir azalma oldu. Öte yandan profesyonel ziyaretçilerin sayısında %10, Almanya dışından gelenlerin sayısında %7 artış oldu. 

Messe Frankfurt, 2019 Musikmesse ve Prolight + Sound fuarlarının tamamen aynı günlerde ve birbirlerine daha yakın gerçekleştirileceklerini açıkladı. 2 Nisan Salı günü başlayıp 5 Nisan Cuma akşamı bitecek olan 2019 Musikmesse ve Prolight + Sound fuar ikilisi birbirine paralel devam ederek, ziyaretçilere dört günün tamamında bütün ürün ve hizmet spektrumunu görme olanağı sunacak. 

Etkinlikleri tamamlayıcı programlar tüm hedef gruplara daha fazla katma değer sağlamak amacıyla son yıllarda sürekli genişletildi. Ve bu yıl konserler, müzik aleti çalıştayları, satıcılar için profesyonel gelişim programları, etkinlik teknisyenleri, öğretmenler ve çocuklar için eğitimler içeren binden fazla etkinlikle programların kapsamı her zamankinden daha geniş oldu.

Bu yılki odak noktaları arasında, 3D ve uzamsal ses, holograf yansıtma ve 360 derece film, sanal ve arttırılmış gerçeklik gibi saran ses teknolojiler yerini aldı.  Bu yıl ilk kez düzenlenen Immersive Technology Forum katılımcılar ve ziyaretçiler tarafından beğenildi. Bazı şirketler Prolight + Sound fuarının potansiyelinin avantajından yararlanarak, harika sunumlarla geleceğe dönük ürünlerini de tanıttılar.

Seneye Musikmesse Festival bir gün daha uzun, Salıdan Cumartesiye kadar sürecek. Cuma ve Cumartesi günlerindeki müzik deneyimi, tamamen yeni bir alanında yaşanacak. Messe Frankfurt, fuar katılımcıları, satıcılar ve çözüm ortaklarıyla birlikte vintage, eğlence, yaşam tarzı gibi tematik odak noktaları olan bir etkinlik yaklaşımı sergileyecek.

Prolight + Sound fuarında tanıtılan ürünlerden küçük bir seçki hazırladık. Daha ayrıntılı bilgi almak için fuar sitesinde yer alan bilgilerden faydalanabilirsiniz.

 

En Çok Okunanlar
Dergi