Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Bay Dreams Müzik Festivalinde JBL Hoparlörler
Bay Dreams Müzik Festivalinde JBL Hoparlörler
24.07.2019 18:00

NZ Sound Reinforcement ile JPRO, Bay Dreams müzik festivalinde Cardi B, Tash Sultana, Rich the Kid ve diğer sanatçıların konserleri için JBL by Harman ses sistemlerinden JBL VTX A12 ve A8 askılı hoparlör grupları kurarak dünya kalitesinde ses sağladı. 

Bay Dreams her yıl Mount Maunganui’de düzenlenen bir müzik festivali. 2016 yılında başlayan etkinlik hızla Yeni Zelanda’nın en büyük yaz müzik festivali haline geldi. Festival bu yıl ikinci bir performans günü ile Nelson City’ye de genişledi. Dünyanın en ünlü sanatçılarından bazılarına üstün ses kalitesi sağlamak için Bay Dreams New Zelanda’daki eksiksiz hizmetler sunan yapım firması NZ Sound Reinforcement’in yardımını istedi. NZ Sound, ülkenin önde gelen profesyonel ses dağıtım şirketlerinden biri olan JPRO ile işbirliği yoluna giderek, son teknolojili bir JBL Professional ses sistemi kurdu.

NZ Sound Reinforcement firmasının sahibi Ray Ward açıkladı: “JBL VTX A-Series sistemler sanatçılardan izleyicilere kadar herkes için etkileyici bir deneyim yaşattı. Sistemler açık havada çok iyi kapsama göstererek, duyulabilir ses frekans spektrumunun en yüksek kısmında (top-end) çok pürüzsüz ve doğal bir ses sağladılar. Gelecek yaz festivalleri ve önümüzdeki aylarda Yeni Zelanda’ya gelecek uluslararası sanatçılar için inanılmaz sesler sağlamak için sabırsızlanıyoruz. Tüm biletleri hızla satılan bir başyapıt ortaya koydukları için organizatörler Pato Alvarez ile Mitch Lowe’ye teşekkür ediyoruz.

NZ Sound Reinforcement ikinci sahne için kurduğu JBL Professional ses sistemindeki 24 adet VTX A12 askılı ana hoparlör grubu, benzersiz performansları ve hassasiyetleri nedeniyle seçildi. Toplam 18 tane VTX A8 askılı hoparlör grubu, kitleye yan dolgu olarak geniş, eşit dağılımlı ses kapsama sağladı. NZ Sound Reinforcement’ın iç dolgu olarak tercih ettiği 8 adet VTX F12 12 inç çift yükselteçli hoparlör, üstün netlikleri için seçildi. Güçlü bas kapsamı için NZ Sound Reinforcement 24 adet yerleri sarsan VTX G28 bas hoparlöründen yararlandı. 

NZ Sound Reinforcement sahneye 16 adet JBL VTX M20 ile 4 adet VTX M22 profesyonel sahne monitörü kurdu. İki adet VT4883 bas hoparlörü davullara geniş bas tepkisi sağladı. NZ Sound Reinforcement’ın yan dolgu monitörleri olarak kurduğu VTX F35 3 yönlü kasalar ve G28 bas hoparlörleri, sahne üzerinde eşit dağılımlı, dengeli ses kapsama sağladı.

Sisteme güç katan Crown V-Rack yükselteç donanımları, en iyi performans ve kurulum kolaylığı için dört tane Crown iTech 3500 yükselteçle donatıldı. JBL Line Array Calculator sayesinde NZ Sound Reinforcement sistemi hızla ve kolayca yapılandırırken, JBL HiQnet Performance Manager yazılımı kolay sistem yönetimi ve denetimi sundu. 

Etkinliğe teknik destek ve sistem tasarımı sağlayan JPRO Turne Ses Müdürü Tim Robertson yorum yaptı: “Etkinlikten önce kurulum ayarlarını ve sistem testlerini önceden yapılandırabildiğimiz için, Performance Manager ile Line Array Calculator zaman ve enerji tasarrufu sağladı. Sistemle ilgili yaptığımız kestirimler çok doğru çıktı ve kurulum bittikten sonra sadece küçük ayarlar gerektirdi.

Harman ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin’i arayabilirsiniz.