Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Uzaktan Kumandalı JVC 4K PTZ Uzaktan Kumandalı Kameralarda Vizrt NDI|HX Teknolojisi
Uzaktan Kumandalı JVC 4K PTZ Uzaktan Kumandalı Kameralarda Vizrt NDI|HX Teknolojisi
23.10.2021 17:28

JVCKENWOOD USA Corporation’ın bir bölümü olan JVC Professional Video, CONNECTED CAM serisi kameralarına yeni 4K KY-PZ400NW/NB PTZ kameralarını ekledi. PTZ kameraların HD modeli KY-PZ200NW/NB ile daha ekonomik HD KY-PZ200W/B, spor, konser ve diğer canlı etkinlikler için ideal olup, sürekli değişen uzaktan yapım medya ortamında yeni yaratıcı internet görüntü yayın olanakları sağlıyor.

Vizrt Group’un bütünleşik NDI|HX teknolojisiyle KY-PZ400NW/NB ve KY-PZ200NW/NB kameralar artık durmadan evrilen medya dünyasında görüntü akışı için ideal olan yüksek kaliteli, düşük gecikmeli IP görüntü iletimi sunuyor. Üç kameranın hepsi internet üzerinden uzaktan yapım için en uygun görüntü kalitesi ile performansı sağlıyor ve SRT teknolojisi, H.265/H.264/MJPEG kodlama ve VITC (Vertical Interval Timecode) çok kameralı senkronizasyon ile donatıldı. Mekânların ve projelerin ortamına uyum için kameraların her modelinin siyah ve beyaz renkleri var.

Yeni JVC PTZ NDI kamera gibi NDI yetenekli aygıtlar öykü anlatıcılarının kullanabilecekleri görüntü kaynaklarını kat kat arttırarak, daha önce var olmayan verimlilikler ve olanaklar yaratıyor.  

Üç kameranın tümünde SRT, HTTP, RTSP, RTMP/RTMPS ve standart protokoller var. SRT açık kaynak teknolojisinin artık JVC kameralarda standart hale gelmesiyle birlikte PTZ kullanıcıları sürekli aygıt yazılım güncellemeli, geleceğe gerçek anlamda uyumlu bir çözüme kavuşuyorlar. Bütünleştirilen SRT teknolojisinin ileri düzeyde internet akış yetenekleri, internet bağlantıları üzerinde tipik olarak yaşanan paket kayıplarını engellemek için otomatik tekrar isteği (ARQ) ve ileriye dönük hata düzeltme (FEC) tekniklerini getiriyor. İçerik koruma için görüntü akışlarının şifrelenmelerini de sağlıyor.

JVC BR-DE900 ProHD kod çözücü ile bir araya getirildiğinde PTZ kamera/kod çözücü çözümü benzersiz bir izleme deneyimi için her türlü ağ üzerinde mümkün olan en iyi kaliteyi sağlıyor. Profesyonel düzeyde, yüksek performanslı bir IP görüntü akış sistem bileşeni olan BR-DE900 kod çözücü, bant genişliğini verimli kullanan en son HEVC/H.265 ve H.264/AVC sıkıştırma standartlarını destekliyor. Sağlam ve portatif kasası sahada kullanım için ideal olup, kendi sınıfında en iyi görüntü kalitesi ve endüstri standardında ses/görüntü bağlantısı sağlıyor. 

NTP (Network Time Protocol) protokollü Vertical Interval Time Code (VITC), JVC PTZ kameralara canlı etkinlik yapımları için çok kameralı senkronizasyon sağlıyor. Bu özellik, resim senkronizasyonunun çok önemli olduğu internet akışlı konserler, gösteriler, spor etkinlikleri ve diğer canlı yapımlar için ideal. JVC RM-LP100 kamera uzaktan kumandası, JVC KM-IP6000/4000 canlı IP yapım yazılımları ve vMix, OBS Studio ile NewTek’ten çeşitli diğer seçeneklerle uzaktan kumanda mümkün. 

Uzaktan konferanslar, konuşmalar ve dersler için, KY-PZ200N ile KY-PZ200 kameraların desteklediği UVC (USB Video Class), kameraların Webcam olarak kullanılmalarını mümkün kılıyor. Her iki model de USB kablosuyla PC’ye doğrudan bağlanabildiği için, bir dizi eğitim ve diğer dijital uygulamalar için idealler. 

4K ½.5 inç progresif taramalı bir CMOS resim sensörüyle donatılan KY-PZ400N, geniş görüş açısı (35 milimetrede yaklaşık 26.4mm eşdeğeri), 0.5 Lüks minimum aydınlatma ve 16x dijital zoom sunuyor. KY-PZ200N ise KY-PZ200 ise HD ½.8 inç progresif CMOS resim sensörüne, 35 milimetrede 606.9 milimetre eşdeğerine erişen 20x optik zoom özelliklerine sahipler. Tüm kameralarda HDMI ve 3G-SDI, PoE ile RJ45, RS232 ve RS485 arabirimleri standart olarak var.

 JVC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.