Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Uzaktan Canlı Yapımlar İçin AVIWEST PRO460 5G Saha Verici Ünitesi
Uzaktan Canlı Yapımlar İçin AVIWEST PRO460 5G Saha Verici Ünitesi
22.11.2021 11:30

Canlı görüntü toplama çözümleri firması AVIWEST, 5G ağlar üzerinden stüdyoda ve uzaktan görüntü yapımlarına yönelik birleşik bağlantılı (bonded) PRO hücresel verici serisinin yenisini sunuyor. AVIWEST PRO460; yayıncıların spor, eğlence, konser, etkileşimli TV programları gibi etkinliklerde uzaktan yapımlarını genişletmekte yüzleştikleri tüm sorunlara yönelik bir ürün. Sırt çantası ve V-Mount/G-Mount kamera yuvalarına uygun, küçük yapılı AVIWEST PRO460, dört adede kadar yüksek çözünürlüklü, tamamen kare senkronlu sinyaller için 4K UHD ve çok kameraları iş akışlarını destekleyerek, üstün kaliteli görüntü ve yüksek performans sağlıyor. 

AVIWEST PRO460 vericinin zengin özellikleri sayesinde yayıncılar, vericilerin stüdyodan eksiksiz denetim ve takibi gibi ileri düzeyde işlevleri kullanarak merkezi bir tesisten eşsiz verimlilikte içerikler üretebiliyorlar. PRO460 stüdyoda kesintisiz geçişleri garantilemek için çok sayıda kameranın kablosuz kare hassasiyetinde senkronizasyonunu ve görüntü iletimini desteklerken, onay takibi ve teleprompter için 1080p50/60’a kadar yüksek çözünürlüklü bir görüntü geri dönüş (video return) sinyali sunuyor. Çözüm ayrıca canlı bir etkinlik sırasında sahadaki ekiplerle stüdyo operatörleri arasında iletişimi iyileştirmek için tam çift yönlü (full-duplex) interkomları, uzaktan kamera kumandası için yenilikçi veri köprülerini, tally ışığı yönetimini ve IP bağlantılı her türlü aygıtın denetimini de destekliyor. 

AVIWEST Ürün Müdürü Samuel Fleischhacker şöyle konuştu: “PRO460; canlı uzaktan yapımları daha yüksek mobillik, üretkenlik, üstün kalite, sermaye ve işletme masraflarında dev tasarruflar potansiyeliyle kolaylaştırmak için gerekli bir çözüm. Yeni PRO460 vericimizle artık kolay lojistik ve etkinlik yerinde en az personel gereksinimleriyle daha fazla etkinliği yayınlamak mümkün.

Küresel çapta uygun altı adet 5G modem ve patentli, yüksek verimli özel antenlerle yüksek hızlı iletimi garantileyen PRO460, AVIWEST’in iki kez Emmy Award kazanan SST (Safe Stream Transport) teknolojisi sayesinde her türlü ağ (hücresel, uydu, kiralık IP hattı, halka açık internet) üzerinden yüksek güçlü ve hatasız iletim sağlıyor. SST, yüksek ağ işlem hacmi sağlamak ve hizmet kalitesini maksimuma çıkarmak için gelişmiş ağ birleştirme, uyarlamalı paket yeniden iletimi ve FEC ileri dönük hata düzeltme (Forward Error Correction) teknolojisi sayesinde 0.5 saniyeye kadar kısa düşük uçtan uca gecikmeyi garantiliyor. 

Ayrıca PRO460 var olan ve yeni altyapılarla çalışmak için en son kuşak H.265/HEVC ile kendini sahada kanıtlamış H.264/AVC sıkıştırma standartlarını destekleyerek, 4Kp60’a kadar çözünürlüklerde yüksek kaliteli görüntü, yüksek performans ve üst düzey yapımlar için sekiz adet ses kanalını destekliyor. 

AVIWEST PRO460, 3-6 Aralık tarihlerinde RAI Amsterdam Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek IBC Show 2021 fuarı boyunca 1.D69 numaralı stantta sergilenecek. 

AVIWEST ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 80 50 numaralı telefondan Momento Medya’yı arayabilirsiniz.