Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Atlanta Canlı Etkinlik Yapım Firması Music Matters, FOR-A Teknolojisiyle 12G 4K İş Akışına Geçti
Atlanta Canlı Etkinlik Yapım Firması Music Matters, FOR-A Teknolojisiyle 12G 4K İş Akışına Geçti
22.12.2021 14:59

FOR-A Corporation of America, Atlanta merkezli bir canlı etkinlik prodüksiyon şirketi olan Music Matters Productions’ın yeni HVS-1200 video anahtarlayıcı, MFR-1000 yönlendirme anahtarlayıcı ve FA-9600 çok amaçlı sinyal işlemcileri içeren bir 12G-SDI 4K iş akışını benimsediğini duyurdu.  Yeni FOR-A donanımının çeşitli ulusal turnelerde, kurumsal etkinliklerde, festivallerde ve diğer projelerde kullanılması planlanıyor.

Büyük ekranlı projektörlerin ve büyük LED panellerin kullanıldığı günümüzün canlı konser/etkinlik prodüksiyonları için 4K kalitesinde video çok önemli. 12G-SDI iletim standardı, kullanıcıların tek bir koaksiyel kablo aracılığıyla 4K sinyal iletmesine olanak tanırken, 3G-SDI sistemleri dört kablo gerektirir. Music Matters için tek kablo bağlantısı, tesis dışı yapım çalışmalarında daha kolay kurulum ve sinyal zincirinde daha az potansiyel arıza noktasının yanı sıra, nakliye için de daha az ağırlık sağlar.

Music Matters Ulusal Müşteri Temsilcisi Ken Sorrell, 12G’ye geçmenin en zorlu tarafının ekipman arasındaki “el sıkışmalar” olduğunu söyledi: “Resim seçme masamızdan örneğin bir projektöre maksimum mesafeyi sağlayacak doğru 12G kablosunu ve doğru konektörleri bulmaya çalıştık. Bu zorlu bir iş. FOR-A, 12G tek kablolu çözümü ve engin yayın bilgisi sayesinde HD’den 4K’ya geçişi gerçekten basitleştirdi. Fiilen çalışan 12G 4K iş akışlarının gerçek dünyadaki uygulamalarından teknik bilgiye sahipler. Ayrıca, FOR-A ekipmanının işletimi ve iş akışının sezgiselliği, her şeyi inanılmaz derecede basitleştiriyor.

FOR-A Corporation of America Başkanı Satoshi Kanemura açıklama yaptı: “12G-SDI iş akışlarını canlı etkinlik pazarına getirmek için Music Matters ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. 4K prodüksiyon konserler ve kurumsal etkinlikler için norm haline geldiğinden, 12G mevcut temel bant altyapıları için kolay ve tanıdık bir yükseltme yolu sunuyor. Music Matters’ın 4K işlerini basitleştirmesine ve gelecekte 12G kullanımını genişletmesine yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz.

FA-9600, sinyal işleme işlevlerinin çeşitliliğinin ötesinde, özellikle LED duvarlar ve projeksiyon ekranları birbirine yakın olarak kullanıldığında yararlı olan gelişmiş renk düzeltme tekniği için Music Matters tarafından tercih edildi. Sorrell’e göre, canlı etkinliklerde LED ekran teknolojisinin kullanımı yıllardır artıyor ve bununla birlikte LED ekranlarda doğru renk reprodüksiyonu zorluğu geliyor. FA-9600’ün ön panelindeki ayar düğmeleri, mühendislerin çıkışları hızlı bir şekilde “renklendirmeleri” ve bir fare ve GUI’nin aksine farklı ekran teknolojilerini mümkün olduğunca yakın eşleştirmeleri için çok önemli. “Gösterdiklerimi, çektiklerime eşleşecek şekilde kolayca ayarlayabilmek çok büyük bir olanak.” 

Sorrell, Music Matters’ın hem 4K hem de HD prodüksiyonlar için kullanacağı HVS-1200 anahtarlayıcıyı da övdü. “Çok ergonomik,” dedi. “Bir FOR-A anahtarlayıcıyı çalıştırırken doğru yolda olduğumu hissettiriyor.

FOR-A ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.