Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Newsbridge Uzmanları, IBC’de Yeni Media Hub Özelliklerini Tanıttı
Newsbridge Uzmanları, IBC’de Yeni Media Hub Özelliklerini Tanıttı
24.09.2022 13:54

AI destekli bulut platformu Newsbridge, hem canlı hem de arşiv içeriğinin alınmasını, depolanmasını, yönetimini ve para ya çevrilmesini benzersiz bir şekilde destekleyen yeni, esnek bir ürününü piyasaya sürüyor. Şirket ayrıca Media Hub kullanıcılarının prodüksiyon iş akışlarını hızlandıracak bir Subtitle Editor de sunuyor.

Yeni, modüler ürün yaklaşımı

Newsbridge’in yeniden düzenlediği ürünü, müşterilerine ihtiyaç duydukları belirli medya merkezi (media hub) özelliklerini seçme esnekliği sağlıyor.

Bu özellikler şunları:

Just Index - Kuruluşlar, Newsbridge Multimodal AI ile indeksleme ve arşivleme görevlerini ölçeklendirebilir. Taşınabilir meta veriler, mevcut medya arşiv yöneticilerini (MAM) korumalarına olanak tanır.

Media Hub - Canlı ve arşivlenmiş içeriğe her yerden erişilebilen, depolanan, yönetilen ve paylaşılan bulut tabanlı bir platform.

Live Asset Manager - Kullanıcılar yüzlerce canlı akışı paralel olarak planlayabilir, yakalayabilir ve kaydedebilir, çekimleri doğrudan web tarayıcılarından gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilir ve kırpabilir.

Media Marketplace - Medya kuruluşlarının ve spor hak sahiplerinin medya varlıklarını dışarıdan alıcılara sergilemelerine olanak tanıyan, görüntüleri gelire çeviren çözüm.

Newsbridge CEO ve Kurucu Ortağı Philippe Petitpont şunları söyledi: “Önceki çözümümüz, arşivler için medya varlık koleksiyonları veya canlı içerikle çalışmak için bir medya varlık yöneticisi sağlamaya odaklanmıştı. Piyasanın, her ikisini de yapabilen ve aynı zamanda mevcut yayın, dijital ve donanım ekosistemleriyle bütünleşen tek bir bulut MAM çözümünden gerçekten yoksun olduğunu belirledik.

Bugünün canlı yayını yarının arşivi olacak, ve Newsbridge, şirketlerin prodüksiyon iş akışlarını hızlandırmalarına, işbirliğini geliştirmelerine, içeriklerini zenginleştirmelerine ve para kazanmalarına yardımcı olma yolunda öncülük ediyor. Newsbridge Cloud Media Hub ve uyarlanabilir tüm özellikleriyle yapbozun eksik parçasını sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Dahili altyazı düzenleyici

Newsbridge’in medya merkezindeki yeni altyazı özelliği, konuşmayı metne çeviren aynı Multimodal AI teknolojisini kullanarak prodüksiyon iş akışlarını hızlandırır. BBC Altyazı Yönergelerinin temel unsurlarına bağlılığı, kurgu uzmanlarının en iyi altyazı uygulamalarını gerçekleştirmelerini kolaylaştırır.

Altyazılar sosyal medyada yayınlanmak üzere yazdırılabilir ve bu yeni özellik ayrıca Avid, Adobe ve Final Cut iş istasyonlarıyla da entegre olur.

Newsbridge CTO ve Kurucu Ortağı Frederic Petitpont şöyle bir açıklama yaptı:

Online video görüntülemelerinin yüzde 85’inin ses kapalıyken gerçekleştiğini biliyoruz ve altyazı ekleme, post prodüksiyonda önemli ancak zaman alıcı bir adımdır. Müşterilerimiz bize bir saatlik videonun 10 saatlik manuel altyazı çalışmasına denk olduğunu söylüyor. Artık Newsbridge Media Hub’da bulunan bir altyazı editörü ile müşterilerimiz iş akışlarını hızlandırabilir ve içerikleriyle maksimum izleyici etkileşimi sağlayabilirler.

Altyazı özelliğimizin benzersiz yanı, insan tarafından oluşturulan altyazıları ne kadar yakından taklit etmesi. Bu, Newsbridge’in ekranda insanlar olduğunu ve dudaklarının hareket ettiğini fark ederek kimin ve ne zaman konuştuğunu belirleyen çok modlu AI diarization günlükleştirmesi (bir giriş ses akışını konuşmacı kimliğine göre homojen bölümlere ayırma işlemi) sayesinde olur. Geleneksel, tek modlu yapay zekânın (AI) aksine, çok modlu AI bir video dosyasına metin eklerken görüntü, nesne, konuşma ve bağlam gibi birden çok veri türünü analiz eder. Bu sayede daha çok insan zihni gibi çalışır ve daha mantıklı ve doğru sonuçlar üretir.

Newsbridge ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 80 50 numaralı telefondan Momento Medya’yı arayabilirsiniz.