Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Atomos Shinobi 5” HDR Fotoğraf ve Görüntü Monitörü
Atomos Shinobi 5” HDR Fotoğraf ve Görüntü Monitörü
21.02.2021 11:18

Atomos Shinobi ile istediğiniz yere gidip her şeyi tam istediğiniz gibi görebilirsiniz. Yüksek parlaklık veren, 1000 nit, 5 inç HDMI monitör, Vlogger’lar, yaratıcılar ve fotoğrafçılar için ideal.

Atomos görüntü yaratmayı kolaylaştırmak ve geliştirmek için yıllardır üstün monitör ve kaydedici teknolojileri geliştiriyor. Firmanın ilk bağımsız çalışan küçük monitörü Shinobi, şimdi sadece monitörden oluşan 5 inçlik bir aygıtta tüm ileri ekran işleme teknolojisini ve profesyonel izleme araçlarını sunuyor. Shinobi bütün gün çalışmaya izin veren tek bir pil, 1000 nit yüksek parlaklıkta ekran, HDR yetenekleri ve kullanımı kolay gelişmiş özelliklere sahip. Vlogger’lar için yeni bir selfi Mirror Mode ile kameramanların rüyası olan çok araçlı bir Analysis View bile var. Gelişmiş histogramlar, dalga şekilleri ve video skoplarla çekimler tam istendiği gibi ayarlanabiliyor. Shinobi her türlü fotoğraf ve görüntü yapımını iyileştirmek için ideal bir araç.

Zengin özellikli 5” HDMI monitör

Harika bir 5” 10-bit HDR veya SDR ekrana sahip Shinobi, özel bir AR (yansıtma önleyici) kaplama ve parmak izi tutmayan teknolojili, 1000 nit ekranı üzerinde günışığı altında bile net izlemeye imkân veriyor. Zarif ve hafif yapısı, sadece 200 gram ağırlığıyla maksimum verimlilik ve ağırlık hedeflenerek tasarlandı. Her türlü HDMI kamera kurulumuna kolayca takılabilen, piyasadaki en hafif 4K monitörlerden birisi.

AtomOS 10

Shinobi çığır açan AtomOS 10 platformundan yararlanıyor ve geniş kapsamlı skoplar ve tek dokunuşla işlemler sunuyor. Shinobi odak, kadrajlama ve pozlama için Focus Peaking, 4:1 / 2:1 / 1:1 Zoom, Zebra, False Color, Frame Guides, SMPTE Safe Area, Waveform, RGB geçidi, vektörskop, yeni bir çok görüntülü Analysis görünümü, esnek bir 3D ve 1D LUT, profil ve ön ayar desteği (SD kart ile .cube dosyalar yükleme) ve anamorfik genişletmeli izleme gibi izleme araçlarına sahip. 

Atomos ‘Analysis’ görünümü

Neyin çekilmekte olduğunu sürekli görmek önemli. Yeni Analysis özelliğiyle artık çekilmekte olanlarla birlikte bir dalga şekli, histogram ve vektörskop da görülerek, eksiksiz denetim sağlanıyor. Çekim sırasında tek bir dokunuşla farklı dalga şekli, histogram ve vektörskop seçenekleri arasında geçiş bile yapılabiliyor. 

Sahada HDR 

Shinobi ekranı Log/PQ/HLG sinyallerinden gerçek zamanda 10+ adımlı dinamik aralık görüntülüyor. Benzersiz HDR izleme özellikleriyle birlikte Shinobi Log ve HDR çekimlerinin zorluklarını basitleştiriyor ve en önemli oldukları anda, yani çekim sırasında post prodüksiyon iş akışlarını tekrarlamaya yardımcı oluyor. 

Gerçek zamanlı LUT ön izleme

Kamera için sevdiğiniz LUT’lardan SDR veya HDR olarak post prodüksiyon için görünümler uygulanıp karşılaştırılabiliyor. Shinobi SD kart yuvası aracılığıyla ne zaman istenirse sekiz adede kadar kişisel LUT yüklemeye ve bunların arasından hızla seçim yapmaya imkân vererek, yaratıcı isteği sürekli diri tutuyor.

Kalibreli gerçek renkler

Güvenilir bir monitör için kalibrasyon en önemli unsur. Shinobi monitör, sürekli kusursuz HDR ve Rec709 izleme için X-Rite i1DisplayPro kullanılarak kalibre edilebiliyor. Böylece güvenilir sonuçlar için kusursuz izleme sağlanıyor. 

Uzun pil ömrü

Tamamen izleme amaçları için tasarlanan Shinobi, bekleme ve izleme modlarında çok az enerji gerektiriyor. Tek pille bütün gün çalışabiliyor. 

Her türlü koşula uygun tasarım

Kameraya takılacaksa monitörün boyutu ve ağırlığı önem kazanır. Atomos, Shinobi’yi sadece 196 grama kadar hafifletti ve kafes veya adaptör donatımını kolaylaştırmak için üst ve alta ¼”-20 vida yuvaları ekledi. Merkeze takılan pil dengelemeyi kolaylaştırıyor ve hareket kabiliyetini hızlandırıyor. Shinobi çoğu kamera, akıllı telefon ve HDMI’a hazır aygıt ile uyumlu.


Ürün Shinobi 5” HDR Fotoğraf ve Görüntü Monitörü
Marka Atomos
Firma Linka
Telefon 0212 358 45 20
Web www.linkgroup.com.tr