Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Teleste Optimo Kod Dönüştürücü
Teleste Optimo Kod Dönüştürücü
24.09.2021 13:35

Teleste Optimo, kablo TV, IPTV yayını ve OTT uygulamaları için son derece güvenilir, yüksek yoğunluklu bir kod dönüştürücü. Sınırsız çıkış kapasitesi ve ölçeklendirilebilirlikle beraber üstün görüntü kalitesi ve benzersiz bant genişliği verimliliği sağlıyor. 

Daha kaliteli ve daha fazla akış

Teleste Optimo çok ekranlı görüntü kod dönüştürme ile internet ve mobil görüntü akışları için küçük boyutlu, güvenilirliğini kanıtlamış bir çözüm sağlıyor. Geniş çeşitlilikte gelişmiş görüntü işleme uygulamaları için birleşik bir platform oluşturan Teleste Optimo, herhangi bir giriş çözünürlüğün istenen çıkış çözünürlüğüne kod dönüşümünü gerçekleştirirken, doğru kalite/bit hızı oranını koruyor. Bir giriş görüntü akışı, sınırsız çözünürlüklerle ve bit hızlarıyla çok sayıda çıkış akışına çevrilebiliyor. Bunların tümü benzersiz verimlilik ve hizmet güvenilirliği ile gerçekleştiriliyor.

Her ekranda harika deneyim

Teleste Optimo her türlü çözünürlükte görüntü kod çevrimini ve kodek ses kod dönüştürmeyi destekliyor. Uyarlamalı görüntü/ses akışı, ağın işlem hacminin ani değişikliklere uğradığı durumlarda bile izleyicilerin yüksek görüntü kalitesinin keyfini yaşamalarını garantiliyor.

Tek platformda her şey

Teleste Optimo, çok geniş çeşitlilikte gelişmiş görüntü işleme uygulamaları için tek bir birleşik platform sunuyor. Hız sabitleme, çok kodekli kod dönüştürme, gerçek zamanlı ve çevrim dışı dosya işleme, çok hızlı, çok çözünürlüklü, çok ekranlı akış uyarlama, IP birleştirme ve diğer yazılım uygulamaları, aynı birleşik donanım altyapısı üzerine yüklenebiliyor.

İleriye yönelik tedbirlerle kalite garantisi

Görüntü yayın merkezinde alınan sinyaller yayıncıdan ve/veya programcıdan gönderim sırasında bozulabiliyor. Bu hatalar bir makro bloğun renginin değişmesi, veya kayıp kareler yüzünden tutukluk şeklinde görünebiliyor. Bu kalite sorunları bir abonenin hizmet deneyimini çok etkileyebiliyor ve aboneye ulaşmadan önce, ileriye dönük tedbir olarak belirlenmeli ve düzeltilmelidir.

Teleste Optimo eşsiz mimarisinden yararlanıp bozulan veya kaybolan verilerin profilini çevresindeki bilgilerden alarak veya hesaplayarak, bozulan giriş bloklarını onarıyor. Uzamsal (karenin kendi içerisinde) veya zamansal (kareler arasında) olarak komşu resimlerden alınan veriler, bozulmayı çıkış görüntüsünün giriş görüntüsünden daha yüksek bir deneyim kalitesine (QoE) sahip olacağı şekilde onarmak için kullanılıyor. 

Teleste ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.