Reklamı Kapat
Anasayfa > Fuarlar > Libero Systems - Çözümlerinde Yılların Deneyimi Var...
Libero Systems - Çözümlerinde Yılların Deneyimi Var...
01.10.2018 18:29

20 seneden fazladır yayıncılık sektöründe operasyon yönetimi görevlerinde bulunmuş olan kişilerin oluşturduğu Libero Systems firması bu pazarda bulunan yazılımların faydalı özelliklerini bir araya getirerek eşsiz bir sistem halinde yayın kuruluşlarına sunmaktadır. Geliştirilen kayıtçı (Libero Ingest), oynatıcı (Libero Play), karakter jeneratörü (Libero CG) çözmüleri birçok video server ile doğrudan çalışmakta olup playlist oluşturma, reklam trafik yazılımları entegrasyonu, uzaktan yönetim, tam yedeklilik sistemleri gibi birçok önemli özelliği barındırmakta olup iş akışları, bulut bilişim gibi yeni teknolojiler ile uyumluluğu ile ilgi çekmektedir. Şirket kadrosunun uzun seneler çeşitli büyük TV ve radyo istasyonlarında çalışmış olmaları bu sistemlerde istenen, düşünülen birçok özelliği barındırmasına yardımcı olmuş ve farklı yedeklilik platformlarında bağlı olma durumunu ortada kaldırmıştır. Libero Systems, yayıncılık sektörüne cesur yatırımları ile kararlı bir giriş yapmış olup birçok TV istasyonunda sistem bağımsız eksikleri anahtar çözüm olarak sunmak amacı ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Libero Touch Newspaper Stüdyo Sunum Sistemi

Stüdyo sunum sistemi Libero Touch Newspaper taranan bir parça kağıt üzerindeki verileri yönetebiliyor, sunum yapan kişi konuşurken görseli parmak hareketleriyle yakınlaştırıp uzaklaştırabiliyor veya kaydırabiliyor. Kağıt üzerindeki reklam gibi istenmeyen kısımlar kolayca gizlenebiliyor. Çözüm iki kısımdan oluşuyor, birinci araç stüdyodaki Microsoft Windows dokunmatik ekran aygıtları için, ikinci araç ise sunumu tasarlayan kurgu yazılımlarıyla ilgili. İstenmeden dokunma ve kaydırma gibi acil durumlar için kurgu yazılımıyla uzaktan yönetilebiliyor. 

Libero Ingest Kayıt Çözümü

Libero Ingest sistemi çeşitli kaynaklardan ve formatlarda içerik alıp kaydetmeye yönelik bir çözüm. Tüm içerikler kaydediliyor, indeksleniyor ve kayıt süreci sona ermeden bile kullanılabilir hale geliyor. Kullanımı kolay arayüz ve güçlü özellikler, kayıt işlemlerini pürüzsüz ve hızlı hale getiriyor. Libero Ingest’in istemci-sunuculu mimarisi, kararlılık ve kullanışlılık açısından avantajlar getiriyor. Çeşitli kartları denetleyen sunucu ve sunucu kaydediciyi yöneten istemciler, günümüzün çok çekirdekli CPU ve GPU’ları için daha iyi CPU dengeleme sağlıyor. Kaydedilen parçalar yerel sabit diske kaydediliyor ve proxy dosyaları yaratılıyor, ağda belirlenen yerlere çoğaltılıyor ve aynı anda çok sayıda sürüm kodlanıyor. Kayıt sırasında kolay etiket butonlarıyla sınıflandırma yapılabiliyor

Libero Draw Çizim Yazılımı

Libero Draw yazılımı canlı ve kayıtlı görüntüler üzerinde çizim işlevleri sunuyor. Çizim araçları büyük ekran modunda seçilebiliyor, kullanıcılar çizgileri kolayca seçebiliyor, çizebiliyor ve silebiliyorlar. Çoklu dokunmatik ekran aygıtlarıyla gecikmesiz, hızlı çizimler yapılabiliyor.  

Libero Play Playout Sistemi

Çok kanallı playout sistemi Libero Play, günümüzün dinamik olarak değişen medyasının evirilen gereksinimlerini karşılayacak, esnek, hataya dayanıklı, tek kanallıdan yüzlerce kanallıya kadar kolay kullanımlı, güçlü ve ölçeklendirilebilen bir yayın otomasyonu sunuyor. Libero Play’in istemci-sunuculu mimarisi, kararlılık ve kullanışlılık açısından avantajlar getiriyor. SDI çıkışını denetleyen sunucu ve oynatma listesini yöneten istemciler, günümüzün çok çekirdekli CPU’ları için daha iyi CPU dengeleme sağlıyor. Klipler yayın için kabul edilmeden önce istemci uygulamasında onaylanıyor. Birden fazla istemci çalışmaya başlayabiliyor ve kullanıcı bir oynatma listesinden diğerine dinamik olarak atlayabiliyor. 

Libero MAM Medya Varlık Yönetim Sistemi

Libero MAM dijital varlıkları ölçeklendirilebilen ve esnek bir platform üzerinde depolama, bulma, paylaşma imkanı veriyor. Sade arayüzü yeni medya eklemeyi kolaylaştırıyor ve gelişmiş etiketleme seçenekleri doğru bilgileri belirliyor. Güçlü arama motoru içerikte hızlı arama sağlıyor. Çözümün istemci-sunuculu mimarisi, kararlılık ve kullanışlılık açısından avantajlar getiriyor. Windows SQL Server destekli sunucu, tüm bilgileri güvenle saklıyor. Yeni medya kaydedilirken proxy resimler oluşturuluyor ve kullanıcı fare ile malzeme arayabiliyor. 

www.liberosystems.com


En Çok Okunanlar
Dergi