Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > ROSS AirCleaner-2 Canlı Yayın Geciktirme Aygıtı
ROSS AirCleaner-2 Canlı Yayın Geciktirme Aygıtı
29.04.2021 11:22

Kaba sözleri önlemeye yönelik dünyanın en popüler yayın geciktirme aygıtı AirCleaner-2’nin donanımı ve yetenekleri tamamen yenilendi. Çıplaklık, hakaret içeren sözler ve müstehcen hareketleri televizyon ve web yayınlarından çıkarırken programın sürekliliğini sağlayan esnek ve zengin özellikli geciktirme aygıtı, çeşitli görüntü ve ses gizleme teknikleri sunuyor. 

Bu teknikler arasındaki değişken odak saptırma ve ses karıştırma gibi gizlemeler, yardımcı içerik gereksinimini ortadan kaldırıyor ve canlı yapım iş akışlarını kolaylaştırıyor. Bu gizlemeler “ani sahne değişiklikleri” ve kulak tırmalayan “bip sesleri” ile karşılaştırıldığında istenmeyen içerikleri daha incelikli bir şekilde maskeleyerek, canlı televizyon ve web yayınlarının hesapta olmayan ve istenmeyen bütün içeriklerden temiz bir şekilde korunmalarını garantiliyor.

AirCleaner-2 en son kuşak sinyal işleme donanım ve yazılımına sahip, yepyeni ve modern bir donanım platformu. Çok yüksek sinyal işleme gücü sayesinde AirCleaner-2, HDR ve WCG içerikler dahil olmak üzere önceki modelinden daha fazla çeşitte canlı yapımları destekliyor. 23.98p, 24p, eSports endüstrilerinde gereken “gerçek 60p” gibi ek kare hızları dahil çok daha çeşitli 3G HD-1080p ve 12G UHD-2160p görüntü standartları da destekleniyor. 

Yeni kuşak AirCleaner-2, müşterilerin tedarik ettiği SMPTE-2110 IP görüntü giriş-çıkışlarını destekleyen çeşitli alıcı/vericilerin takılabildiği çift 100G QSFP kafesi sayesinde gelecekte IP görüntü giriş/çıkışlarına hazır. 

Sert müdahale etmeden içerik gizleme


  • n odak saptırıp bulanıklaştırma, parlaklık karartma veya yedek “güvenli” içerik ile görüntüDeğişke
  • gizleme
  • Ses karıştırma, kesme veya yedek “güvenli” giriş
  • Başka görüntüye geçiş veya bip sesi yerine izleyicilerin daha az fark edeceği ve daha incelikli gizlemeler

Temiz içerik

  • Çeşitli küresel piyasalarda, önemli yayın ağları tarafından kullanılan gizleme amaçlı geciktirme çözümü
  • Müstehcenlik, kıyafet açılma kazası ve hakaret içeren hareketler yüzünden gelebilecek cezalardan koruma
  • Bağımsız görüntü ve ses geciktirmeleriyle daha iyi gizleme esnekliği

Yük paylaşımı

  • Çok önemli, üst düzey yayınlarda hakaret içeriklerinin ortadan kaldırılmasını garantilemek için çift kullanıcılı çalışma
  • Basitçe ikinci bir panik butonu paneli eklenerek iki kullanıcı arasında geciktirme süresini kolayca bölme
  • Kolay kurulum ayarları ve kişisel tercihe göre düzenleme sayesinde minimum kullanıcı hatası

Gizleme seçenekleri

Görüntünün odağını saptırıp bulanıklaştırma (Video Defocus) ve ses karıştırma (Audio Jumble) gizleme yöntemleri, dahili buzlandırma ve ses kesme teknikleri ya da alternatif güvenli kaynaklara geçiş (Switch to AUX).

Özel amaçlı kontrol paneli

İki büyük “panik butonu” içeren, masada çok az yer kaplayan, sağlam kontrol paneli.

Hızlı tepki

Müdahale süresini telafi etmek için butonu basılı tutarak kolayca içerik gizleme. Biri görüntü, diğer, ses için iki büyük buton sayesinde operatörler kolayca ve hızla görüntüyü, sesi veya aynı anda ikisini gizleyebiliyorlar. 

Esnek sistem mimarisi

AirCleaner-2 geciktirme süreleri bağımsız olarak ayarlanabilen, iki adede kadar çıkış için ses ve görüntü geciktirme sisteminden oluşan iki ayrı geciktirme devresine sahip. AirCleaner-2 ayrı ayrı ses ve görüntü hattına sahip olduğu için, her unsur diğerinden bağımsız olarak gizlenebiliyor, böylece piyasadaki diğer ürünlerden daha esnek çalışma esnekliği sağlıyor. 

Değişken tepki süresi

İnsanların tepki süreleri farklı olduğu için AirCleaner-2 gözlemlenen bir görsel veya işitsel olaya insanların tepkilerinin sürelerini telafi edip düzelten AutoClean özelliğini sunuyor. 

AutoClean sayesinde gizlemenin başlatılma noktasını otomatik olarak “yedeklemek” için iki kullanıcı için dört ayrı tepki süresi programlanabiliyor. Bu her kullanıcıya gizleme butonuna basmadan önce yayındaki bir kural ihlalini fark etmesi için zaman veriyor, böylece gizleme bu noktadan önce başlıyor ve buton basılı tutuldukça devam ediyor. 


Ürün AirCleaner-2 Canlı Yayın Geciktirme Aygıtı
Marka Ross
Firma Akratek
Telefon 0216 291 22 30
Web www.akratek.com